ППМГ „Нанчо Попович“ започна с победа в ученическите финали

ППМГ „Нанчо Попович“ започна участието си във финалите по баскетбол на ученическото първенство с убедителна победа. В първия си мач, на провеждащото в Шумен първенство, възпитаниците на ППМГ се наложиха със 101:85 над ПГ „Васил Левски“ Ямбол. Двубоят срещу ямболската професионална гимназия започна трудно за шуменските баскетболисти, които изоставаха след първата четвърт с 3 точки. През втората четвърт обаче шуменци натиснаха здраво в защита и след добра серия от кошове излязоха с 18 точки напред преди второто полувреме – 59:41. В началото на второто полувреме гостите от Ямбол се хвърлиха на щурм и успяха да намалят преднината до 13 точки, но шуменци отново затегнаха редиците и след нова силна игра в защита вдигнахме разликата над 20 точки. В последната четвърт мачът се доигра, а ППМГ запази аванса си, за да затвори мача при 101:85 в своя полза.

Днес мачовете на шуменци продължават в зала „Младост“. От 13.00ч ППМГ се изправя срещу ПТГ „Цар Симеон Велики“ Търговище, а от 19.00ч е мачът срещу ПГПЧЕ Плевен.