Три победи от три мача за ППМГ „Нанчо Попович“ във финалите по баскетбол

ППМГ „Нанчо Попович“ продължи с победите във финалите на ученическото първенство по баскетбол за 11-12 клас. След вчерашната победа над ПГ „Васил Левски“ Ямбол, днес шуменският отбор постигна две нови победи. В първия двубой шуменци надделяха над ПГТ „Цар Симеон Велики“ Търговище с 88:49, а във втория мач победа бе постигната срещу ПГПЧЕ Плевен с 82:70. ППМГ „Нанчо Попович“ вече е сигурен за първото място в класирането на група Б и последният двубой срещу ППМГ Казанлък няма значение.

Първият двубой срещу ПГТ „Цар Симеон Велики“ Търговище започна равностойно. До средата на първата четвърт двата отбора се бяха захапали здраво и мачът вървеше кош за кош. По-добрата игра в защита на шуменци обаче им позволи да направят серия от бързи атаки и да се откъснат в резултата с 11 точки след изиграване на една четвърт. Втората част продължи равностойно, но само в началото. Момчетата от ППМГ показаха отличен мерник от далечно разстояние и качиха разликата над 20 точки. До края на полувреме обаче търговлии върнаха две тройки и се оттеглиха на почивка със само 16 точки изоставане – 29:45. Второто полувреме започна със силна серия на Шумен, които отново включиха далечната стрелба в действие. Защитата на „Нанчо Попович“ също работеше добре и ограничи съперника до 10 точки в третата четвърт, която завърши при резултата 39:71 в полза на шуменци. Последната част и двата отбора бяха пуснали гарда и се играеше предимно за публиката, като повечето от резервите се появиха на игрището за двата отбора. Срещата приключи при убедителен успех за ППМГ – 88:49.

Вторият двубой за деня изправи шуменския отбор срещу ПГПЧЕ Плевен. Двубоят започна отлично за шуменци, които от самото начало показаха, че са по-класния отбор и поведоха с 15 точки. Последва обаче отпускане в редиците на „математиците“ и гостите от Плевен се възползваха намалявайки резултата до едва 3 точки – 20:17. През втората четвърт последва затягане на шуменските редица и авансът на шуменските баскетболисти отново бе с двуцифрени измерения, като на моменти преминаваше 20 точки. В края на полувремето обаче плевенчани отново върнаха няколко коша и намалиха пасива си до 16 точки – 50:34. През второто полувреме двата отбора предложиха открита игра, в която защитата почти отсъстваше. Шуменските баскетболисти показаха много зрелищни изпълнения за публиката и се възползваха максимално от бързите си атаки. Гостите от Плевен пък не позволяваха на разликата да се качи над 15 точки благодарение на отличната си стрелба от тройката. В последната четвърт преобладаваха грешките, а преднината на шуменци бе стопена от 20 до 12 точки благодарение на няколко бързи атаки за езиковата гимназия на Плевен. ППМГ се поздрави с успех 82:70.

За ППМГ „Нанчо Попович“ предстои още един мач от група Б. Утре от 10.00ч нашият тим се изправя срещу ППМГ „Никола Обрешков“ Казанлък. Момчетата от Казанлък са една победа и две загуби до момента и са на 4 място в групата. Дори да загуби от Казанлък, шуменският отбор вече си осигури първо място в групата, която означава, че ще играе полуфинал срещу вторият отбор в група А, който по всяка вероятност ще е ПЕГ Варна, които са с две победи и загуба. Полуфиналът на шуменци е с начален час 19.00ч в зала „Младост.

Всички резултати от втория ден на първенството и временното класиране в групите: