Шумен е на ПЕТО място в крайното общо класиране на баскетболните школи в България в мъжката част

Шуменската баскетболна школа се нареди на пето място сред всички баскетболни клубове в България в крайното класиране в мъжката част. Основна заслуга имат сребърния медал при момчетата до 13 г., петото място на момчетата до 14 г. и деветото място на кадетите до 16 г. във финалите този сезон.

Този успех не би бил възможен без спонсорите на БК Шумен, които въпреки върлуващата пандемия от коронавирус, продължават да подкрепят децата на Шумен и именно благодарение на тях имаме възможността да тренираме при едни отлични условия, с доказани треньори и с качествена екипировка!

Благодарим и на всички служители на БК Шумен, на УСШ „Хан Крум“, на спортните зали „Младост“ „Плиска“ и „Арена Шумен“ които неуморно през целия сезон подпомагаха дейността на клуба.

Накрая, но не на последно място, благодарности на всички фенове на шуменския баскетбол, които подкрепяха всички наши отбори през този труден сезон.

Ето системата, по която участващите във финалите на държавните първенства бяха класирани:

Всеки отбор-шампион на България получава 10 точки, всеки втори – 9, трети – 8 и т.н. до осмо място, което носи 3 точки в класацията. Всички клубове, завършили между 9/12 място или по-назад, получават 2 точки, независимо от позицията си. Отборът, събрал най-много точки, е първи в класацията.

След края на всички държавни първенства е ясно и крайното сумарно класиране за подрастващите в мъжко направление за сезон 2020/2021. Представяме ви него и припомняме крайните класирания в петте държавни първенства.

Крайно сумарно класиране на клубовете при подрастващи в мъжко направление, сезон 2020/2021:

13. Дунав Русе – 6 (1)

13. Миньор Перник – 6 (1)