Момичета (12): Шумен с три победи в трите си мача на Финали Б

Момичетата на Шумен записаха още една победа при участието си на Финали Б в Разград. В третия си мач, шуменки победиха Академик Бултекс 99 с 39:32 и след вчерашните победи над Росица-Павликени и Шампион 2006-2 заемат 5-то място във Б финалите на държавния шампионат.

В днешния мач срещу пловдивския Академик нашите момичетата започнаха с предлна мотивация за победа. Шумен играеше добре и в защита, и в нападение и успя да спечели първата четвърт с 13:6. През втората четвърт момичетата на Академик показаха зъби и изравниха играта. Цялата част се играеше кош за кош и в крайна сметка пловдивчанки я спечелиха с 9:8. След почивката обаче Шумен отново показа по-добра игра и по-добра стрелба от противника. Нашите момичета продължиха да играят здраво в защита и се бореха за всяка отскочила от коша топка. Нашият тим увеличи преднина си след края на третата част Шумен водеше с 32:23. В последната четвърт борбата между двата тима продължи. Нашият тим направи всички възможно да спечели мача с раздаване в защита. Академик показа качества и въпреки, че спечели последния период с 9:7, Шумен се поздрави с победата – 39:32.