Момчета (14): Шумен с важна победа срещу Дунав 2016

Шуменските момчета до 14 г. записаха важна победа като гост срещу Дунав 2016 Русе в мач от 11 кръг на Елитна група – Изток. Нашият тим се наложи с 69:48 срещу русенския съперник и остава на 5 място в групата.

Срещата започна равностойно. Двата отбора не успяваха да се надиграят в първата четвърт и мачът вървеше кош за кош, като в края Шумен все пак взе минимален превес – 15:14. Нашите момчета показаха по-добра игра от противника през втората четвърт. Разликата дойде от по-добрата стрелба на нашият тим, който отбеляза 21 точки, докато Дунав остана с 14 във втората четвърт.

След почивката Шумен показа и отлична защита. Нашите момчета ограничиха домакините до 9 точки в третата част. Нападението ни пък продължи да бъде ефективно и завърши четвъртта с 20 точки, за да си осигури аванс от 19 точки преди последния приод. Във финалната четвърт двата отбра играеха равностойно, Шумен с мисъл да запази аванса си, а домакините да покажат, че могат да играят по-добър баскетбол. Последният съдийски сигнал дойде при 69:48 за Шумем и трети успех този сезон.