Мъжкият отбор на Шумен е първи в крайното класиране на А група

Шумен е първи в мъжката А група за сезон 2019/20. Това стана ясно вчера на заседания на управителният съвет на БФБаскетбол, на което се реши единодушно да се прекрати Държавното първенство на А група за мъже и Държавното първенство на А група жени за спортно-състезателната 2019/2020 г.

БФБаскетбол прие, че достигнатият етап на изиграните срещи от първенствата не е достатъчен за обявяване на крайно класиране и не определя шампион и медалисти на А група жени и А група мъже за сезона.

УС утвърди временното класиране към прекратяване на двете държавни първенства за спортно състезателната 2019/2020 г. и то ще бъде представено на Министерството на младежта и спорта за получаване на точки за финансиране, което прави Шумен неформален шампион на А група за изминалия сезон.

На същото заседание вчера стана ясно и че първенствата при подрастващите ще бъдат продължени и сезон 2019/20 ще бъде довършен при следните условия:

1. Класирането на отборите от редовния сезон към момента на прекъсването на ДП за подрастващи се смята за крайно класиране в редовния сезон (без доиграване на непроведените срещи).

2. Във връзка с усложнената епидемиологична обстановка в България и с оглед сигурността на участниците всички официални срещи от ДП за подрастващи да се провеждат без публика при задължително спазване на всички противоепидемични мерки определени в заповедите на Министъра на здравеопазването и Министъра на младежта и спорта;

3. Всички домакини на срещи от ДП за подрастващи трябва да осигурят тяхното излъчване на живо по интернет. Предвидена е и глоба за неизлъчен мач на живо по интернет.

4. Определени са домакините на държавните първенства при подрастващите(виж приложение 1).

5. Всеки домакин на финали с повече от 8 отбора трябва да осигури 2 зали за провеждане на срещите;

6. Всеки домакин трябва да определи отговорник по спазването на мерките срещу КОВИД 19 и да изпрати на БФБаскетбол името и контактите му една седмица преди провеждането на състезанието;

7. Във всички възрастови групи, освен До 19 М и Ж и до 13 г. М на втори и трети ден в групите да се играят по 2 срещи на ден;

8. чл. 17.3. от Правила за ДП за подрастващи придобива следната редакция:

Преди финалните турнири БК имат право да картотекират по един състезател/ка включен в разширения състав на НО за съответната възраст от отбор, който не се е класирал за финален турнир.

УС утвърди домакините за финалите на ДП за подрастващи както следва:

Приложение 1

До 19 Юноши – Черно море Тича

До 16 Кадети Елитна– Академик Пловдив, зали „Сила“ и „Олимпиада“

До 16 Кадети Дивизия 1 – Доростол Силистра

До 14  Момчета – Балкан Ботевград, зали „Арена Ботевград“ и „Георги Христов“

До 13 Момчета – Тунджа Ямбол

До 12 Момчета – София (ЦСКА и Буба Баскетбол) в зали „Триадица“ и „Румен Пейчев“

До 19 Девойки – София (Левски, Шампион 2006, Септември 97 и Славия) в зала „Триадица“

До 16 Кадетки – Черно море Одесос

До 14 Момичета – Рилски Спортист Самоков

До 12 Момичета – Рилски Спортист Самоков

Юноши до 19 г.

Елитна група –  Финали на 20-26.07.2020 г. с участие на повече от 8 отбора (предстои да се определят участниците в квалификациите)

Юноши до 16 г.

Елитна група

 Финален турнир с 12 отбора – 09-13.08.2020 г.

Директно за финали се класират заелите първите 4 места в конференции Запад и Изток.

Запад :

1. Левски

2. ЦСКА

3. Балкан

4. БУБА Баскетбол

Изток :

1.Черно море Тича

2. Академик Пловдив

3. Несебър

4. Делфин

Баражи на 28.07.2020 и 31.07.2020 г.

Бараж 1  

28.07. Шумен – Септември

31.07. Септември – Шумен

Бараж 2

28.07. Сливен – Р. Спортист

31.07. Р. Спортист – Сливен

Бараж 3      

28.07. Славия – Чардафон

31.07. Чардафон – Славия

Бараж 4  

28.07. Чавдар – Дунав 2016

31.07. Дунав 2016 – Чавдар

 

Момчета до 14 г.

Елитна група:

Финален турнир с 12 отбора: 15 – 19.08.2020 г.  Директно за финали се класират заелите първите 5 места в конференции Запад и Изток съгласно подадените заявки

Запад :

1. БУБА Баскетбол

2. Балкан

3. Рилски спортист

4. Левски

5. ЦСКА

 

Изток :

1. Доростол

2. Академик Пловдив

3. Дунав Русе 2016

4. Черно море Тича

5. Делфин

 

Бараж 1 

10.08. Шумен – Септември

12.08. Септември – Шумен

Бараж 2

10.08. Чавдар – Тунджа

12.08. Тунджа – Чавдар

 

Момчета до 13 г.

Финален турнир с 8 (осем) отбора 30.07-02.08.2020 г.

Директно за финали се класират първите два отбора от Запад и Изток.

Запад

1. БУБА Баскетбол

2. Балкан

Изток

1. Доростол,

2. Черно море

 

Квалификационни турнири 18-19.07.2020 г. – класират се първите два отбора.

1. Левски София – домакин   

2. Рилски спортист

3. Локомотив София

4. ЦСКА

5. Славия

 

1. Тунджа – домакин

2. Ънстопабъл

3. Шумен

4. Спартак Плевен

5. Академик Пловдив

 

Момчета до 12 г.

Финален турнир с 12 /дванадесет отбора/ – 25-28.07.2020 г.

Квалификационни турнири 11-12.07.2020г.

Отборите са разпределени в 6 квалификационни зони, като за финалите се класират първите 2 /два/ отбора

Квалификационни турнири

Домакин – ЦСКА

1.ЦСКА

2.БУБА Баскетбол

3. Ънстопабъл-Добрич

4. Видабаскет

Домакин – Черно море

1. Черно море Тича

2. Светкавица

3. Локомотив София

4. Свети Влас

Домакин – Балкан

1. Балкан

2. Рилски Спортист

3. Ахил

4. Вълци Разград

5. Академик София

Домакин – Академик Пловдив

1. Академик Пловдив

2. Славия

3. Делфин

4. Миньор 2015

5. Хебър

Домакин – Спартак Плевен

1. Спартак Плевен

2. Дунав 2007

3. Левски

4. Шумен

 Домакин – Берое

1. Берое

2. Тунджа

3. Стар баскет

4. Чавдар Троян

 

ЖЕНСКА ЧАСТ

Момичета до 12 г.

Квалификационни турнири – 11.07-12.07.2020 г. За финали се класират първите 3 /три/ отбора.

Квалификационни турнири

 Домакин – Левски

1. Левски

2. Локомотив

3. Славия

4. Шампион 2006

Домакин – Светкавица

1. Светкавица

2. Шумен

3. Дунав 2016

4. Преслав

Домакин – Асеновец

1. Асеновец 2005

2. Берое

3. Септември 97

4. Черноморец 2014

Домакин – Рилски спортист

1.Рилски спортист

2. Яворов Гоце Делчев

3. Монтана 2003

4. Вълци Разград

5. Пирин Гоце Делчев

Финален турнир – 23.07-26.07.2020 г.

 

Вашият коментар