2023/24 ББЛ Б група – Изток, 2 кръг: Черноморец Балчик – Шумен-3 74:82 сл. пр.

Третият представителен шуменски отбор записа втора поредна победа в първенството на ББЛ Б група – Изток. Нашият тим се наложи над Черноморец Балчик с 82:74 след продължение (67:67 в редовното време) в мач от 2 кръг, игран в залата на Икономически университет Варна.

Срещата започна равностойно. Двата отбора си разменяха кошове и преднината в резултата през почти цялата първа четвърт. В края на частта шуменци взеха леко предимство от 4-5 точки след добри изяви на Стоян Славейков в нападение, но по-опитните играчи в отбора на Черноморец – Красимир Тодоров и Игнат Игнатов върнаха отбора си напред в резултата след 10 минути игра – 21:20.

Шуменци предложиха доста по-добра защита през втората четвърт. Нашият тим се справяше добре особено в борбите, където Божилов и Станев не оставяха шансове на отбора на Балчик. В нападение пък Росен Узунов и Стоян Славейков помогнаха на Шумен да излезе напред в резулата и да затвори първото полувреме с 5 точки аванс – 39:34.

Младите шуменци сякаш си повярваха прекалено много и бяха свалени на земята през третата четвърт. Тодор Даскалов, Живко Маринов и Михаил Добрев се разиграха за Черноморец. Защитата на Балчик също бе на ниво и резултатът бе обърнат в полза на сините. Преди последната четвърт символичните домакини водеха с 8 точки – 56:48.

Шуменските юноши обаче проявиха характер. Мобилизираха се в четвъртия период и показаха отново добра стрелба. Стоян Славейков и Росен Узунов пак бяха водещата сила в нападението ни. Шумен изравни резултата в средата на частта и последва рамяна на кошове. Две минути преди Черноморец изравни резултата – 67:67. Двата отбора не успяха да си вкарат кош до края на редовното време. Очевидно напрежението бе основен фактор в тези решителни последни минути.

В пордължението обаче шуменци се оттърсиха от нервността и се разиграха. Само за пет минути игра нашите момчета успяха да нанижат 15 точки в коша на съперника, дока Черноморец вкара само 7 и заслужено Шумен-3 записа втори пореден успех – 82:74.