Мъже

Сезон 2021/22

Национална баскетболна лига | Редовен сезон

1 Кръг
08-10-2021 Ямбол
Балкан
Диана
Ямбол
75
97
08-10-2021 Шумен
Рилски спортист
Арена Шумен
Шумен
59
103
09-10-2021 Левски
Черно море Тича
Универсиада
София
96
60
09-10-2021 Черноморец
Академик Пловдив
Бойчо Брънзов
Бургас
80
66
11-10-2021 Спартак Плевен
Берое
Балканстрой
Плевен
76
89
2 Кръг
16-10-2021 Черно море Тича
Ямбол
Христо Борисов
Варна
78
77
16-10-2021 Балкан
Спартак Плевен
Арена Ботевград
Ботевград
90
81
16-10-2021 Рилски спортист
Левски
Арена Самоков
Самоков
88
69
16-10-2021 Черноморец
Шумен
Бойчо Брънзов
Бургас
114
63
18-10-2021 Академик Пловдив
Берое
СИЛА
Пловдив
84
78
3 Кръг
23-10-2021 Ямбол
Рилски спортист
Диана
Ямбол
81
101
23-10-2021 Спартак Плевен
Черно море Тича
Балканстрой
Плевен
98
66
23-10-2021 Берое
Балкан
Общинска
Стара Загора
92
87
25-10-2021 Левски
Черноморец
Универсиада
София
77
57
13-11-2021 Шумен
Академик Пловдив
Младост
Шумен
66
83
4 Кръг
30-10-2021 Рилски спортист
Спартак Плевен
Арена Самоков
Самоков
93
70
30-10-2021 Черноморец
Ямбол
Бойчо Брънзов
Бургас
110
78
01-11-2021 Черно море Тича
Берое
Христо Борисов
Варна
80
82
01-11-2021 Академик Пловдив
Балкан
СИЛА
Пловдив
63
99
17-11-2021 Шумен
Левски
Младост
Шумен
50
96
5 Кръг
06-11-2021 Левски
Академик Пловдив
Универсиада
София
75
57
06-11-2021 Балкан
Черно море Тича
Арена Ботевград
Ботевград
88
69
06-11-2021 Берое
Рилски спортист
Общинска
Стара Загора
79
90
08-11-2021 Спартак Плевен
Черноморец
Балканстрой
Плевен
74
89
10-11-2021 Ямбол
Шумен
Диана
Ямбол
98
77
6 Кръг
04-12-2021 Левски
Ямбол
Триадица
София
85
81
04-12-2021 Шумен
Спартак Плевен
Арена Шумен
Шумен
71
84
04-12-2021 Рилски спортист
Балкан
Арена Самоков
Самоков
85
73
04-12-2021 Черноморец
Берое
Бойчо Брънзов
Бургас
76
58
06-12-2021 Академик Пловдив
Черно море Тича
СИЛА
Пловдив
91
79
7 Кръг
10-12-2021 Берое
Шумен
Общинска
Стара Загора
85
63
11-12-2021 Черно море Тича
Рилски спортист
Христо Борисов
Варна
75
86
11-12-2021 Спартак Плевен
Левски
Балканстрой
Плевен
84
82
12-12-2021 Ямбол
Академик Пловдив
Диана
Ямбол
72
93
13-12-2021 Балкан
Черноморец
Арена Ботевград
Ботевград
49
59
8 Кръг
18-12-2021 Академик Пловдив
Рилски спортист
СИЛА
Пловдив
81
88
18-12-2021 Шумен
Балкан
Арена Шумен
Шумен
54
80
18-12-2021 Левски
Берое
Универсиада
София
97
85
18-12-2021 Черноморец
Черно море Тича
Бойчо Брънзов
Бургас
91
70
20-12-2021 Ямбол
Спартак Плевен
Диана
Ямбол
83
82
9 Кръг
22-12-2021 Черно море Тича
Шумен
Христо Борисов
Варна
71
76
22-12-2021 Рилски спортист
Черноморец
Арена Самоков
Самоков
82
71
23-12-2021 Берое
Ямбол
Общинска
Стара Загора
91
76
23-12-2021 Спартак Плевен
Академик Пловдив
Балканстрой
Плевен
91
64
27-12-2021 Балкан
Левски
Арена Ботевград
Ботевград
80
69
10 Кръг
12-11-2021 Черно море Тича
Левски
Христо Борисов
Варна
72
101
29-12-2021 Рилски спортист
Шумен
Арена Самоков
Самоков
108
56
29-12-2021 Академик Пловдив
Черноморец
СИЛА
Пловдив
88
91
30-12-2021 Балкан
Ямбол
Арена Ботевград
Ботевград
94
81
30-12-2021 Берое
Спартак Плевен
Общинска
Стара Загора
57
73
11 Кръг
03-01-2022 Ямбол
Черно море Тича
Диана
Ямбол
97
91
05-01-2022 Шумен
Черноморец
Арена Шумен
Шумен
68
77
05-01-2022 Спартак Плевен
Балкан
Балканстрой
Плевен
71
83
05-01-2022 Левски
Рилски спортист
Универсиада
София
66
76
05-01-2022 Берое
Академик Пловдив
Общинска
Стара Загора
91
87
12 Кръг
09-01-2022 Академик Пловдив
Шумен
СИЛА
Пловдив
83
78
10-01-2022 Балкан
Берое
Арена Ботевград
Ботевград
106
78
09-02-2022 Рилски спортист
Ямбол
Арена Самоков
Самоков
104
68
17-02-2022 Черно море Тича
Спартак Плевен
Христо Борисов
Варна
69
85
07-03-2022 Черноморец
Левски
Бойчо Брънзов
Бургас
69
96
13 Кръг
05-03-2022 Балкан
Академик Пловдив
Арена Ботевград
Ботевград
79
63
15-01-2022 Левски
Шумен
Универсиада
София
75
51
16-01-2022 Берое
Черно море Тича
Общинска
Стара Загора
99
64
28-02-2022 Ямбол
Черноморец
Диана
Ямбол
103
85
02-03-2022 Спартак Плевен
Рилски спортист
Балканстрой
Плевен
101
93
14 Кръг
02-02-2022 Рилски спортист
Берое
Арена Самоков
Самоков
83
68
21-02-2022 Шумен
Ямбол
Арена Шумен
Шумен
73
82
02-03-2022 Черно море Тича
Балкан
Христо Борисов
Варна
79
101
07-02-2022 Черноморец
Спартак Плевен
Бойчо Брънзов
Бургас
84
87
16-02-2022 Академик Пловдив
Левски
СИЛА
Пловдив
92
87
15 Кръг
17-02-2022 Ямбол
Левски
Диана
Ямбол
78
97
18-02-2022 Балкан
Рилски спортист
Арена Ботевград
Ботевград
74
73
18-02-2022 Берое
Черноморец
Общинска
Стара Загора
100
83
22-01-2022 Черно море Тича
Академик Пловдив
Христо Борисов
Варна
65
83
22-01-2022 Спартак Плевен
Шумен
Балканстрой
Плевен
100
74
16 Кръг
29-01-2022 Академик Пловдив
Ямбол
СИЛА
Пловдив
106
80
30-01-2022 Шумен
Берое
Арена Шумен
Шумен
65
81
31-01-2022 Черноморец
Балкан
Бойчо Брънзов
Бургас
83
78
07-02-2022 Рилски спортист
Черно море Тича
Арена Самоков
Самоков
96
58
05-03-2022 Левски
Спартак Плевен
Универсиада
София
80
74
17 Кръг
02-02-2022 Спартак Плевен
Ямбол
Балканстрой
Плевен
88
95
04-02-2022 Черно море Тича
Черноморец
Христо Борисов
Варна
83
108
05-02-2022 Балкан
Шумен
Арена Ботевград
Ботевград
112
76
05-02-2022 Рилски спортист
Академик Пловдив
Арена Самоков
Самоков
77
63
07-02-2022 Берое
Левски
Общинска
Стара Загора
56
82
18 Кръг
11-02-2022 Академик Пловдив
Спартак Плевен
СИЛА
Пловдив
77
85
12-02-2022 Шумен
Черно море Тича
Арена Шумен
Шумен
91
71
12-02-2022 Левски
Балкан
Универсиада
София
59
72
14-02-2022 Черноморец
Рилски спортист
Бойчо Брънзов
Бургас
68
89
05-03-2022 Ямбол
Берое
Диана
Ямбол
76
91
19 Кръг
08-03-2022 Черно море Тича
Левски
Христо Борисов
Варна
73
92
09-03-2022 Спартак Плевен
Берое
Балканстрой
Плевен
95
83
09-03-2022 Черноморец
Академик Пловдив
Бойчо Брънзов
Бургас
76
66
09-03-2022 Шумен
Рилски спортист
Арена Шумен
Шумен
75
102
10-03-2022 Ямбол
Балкан
Диана
Ямбол
70
79
20 Кръг
12-03-2022 Рилски спортист
Левски
Арена Самоков
Самоков
82
78
13-03-2022 Ямбол
Черно море Тича
Диана
Ямбол
91
73
13-03-2022 Балкан
Спартак Плевен
Арена Ботевград
Ботевград
75
71
14-03-2022 Шумен
Черноморец
Арена Шумен
Шумен
88
85
14-03-2022 Берое
Академик Пловдив
Общинска
Стара Загора
95
87
21 Кръг
19-03-2022 Черно море Тича
Спартак Плевен
Христо Борисов
Варна
82
91
19-03-2022 Ямбол
Рилски спортист
Диана
Ямбол
76
115
19-03-2022 Левски
Черноморец
Универсиада
София
80
69
19-03-2022 Академик Пловдив
Шумен
СИЛА
Пловдив
79
66
21-03-2022 Балкан
Берое
Арена Ботевград
Ботевград
85
76
22 Кръг
02-04-2022 Шумен
Левски
Арена Шумен
Шумен
70
72
02-04-2022 Рилски спортист
Спартак Плевен
Арена Самоков
Самоков
79
77
02-04-2022 Черноморец
Ямбол
Бойчо Брънзов
Бургас
79
72
03-04-2022 Академик Пловдив
Балкан
СИЛА
Пловдив
70
65
07-04-2022 Берое
Черно море Тича
Общинска
Стара Загора
74
64
23 Кръг
05-04-2022 Левски
Академик Пловдив
Универсиада
София
76
70
05-04-2022 Черно море Тича
Балкан
Христо Борисов
Варна
72
84
06-04-2022 Ямбол
Шумен
Диана
Ямбол
93
88
06-04-2022 Черноморец
Спартак Плевен
Бойчо Брънзов
Бургас
79
66
06-04-2022 Берое
Рилски спортист
Общинска
Стара Загора
76
125
24 Кръг
09-04-2022 Спартак Плевен
Шумен
Балканстрой
Плевен
92
76
09-04-2022 Черноморец
Берое
Бойчо Брънзов
Бургас
89
78
10-04-2022 Ямбол
Левски
Диана
Ямбол
78
81
11-04-2022 Рилски спортист
Балкан
Арена Самоков
Самоков
78
74
11-04-2022 Академик Пловдив
Черно море Тича
СИЛА
Пловдив
89
85
25 Кръг
15-04-2022 Черно море Тича
Рилски спортист
Христо Борисов
Варна
71
93
16-04-2022 Берое
Шумен
Общинска
Стара Загора
105
68
16-04-2022 Академик Пловдив
Ямбол
СИЛА
Пловдив
113
88
16-04-2022 Левски
Спартак Плевен
Спортен комплекс
Правец
108
114
18-04-2022 Балкан
Черноморец
Арена Ботевград
Ботевград
92
70
26 Кръг
20-04-2022 Черно море Тича
Черноморец
Христо Борисов
Варна
79
99
20-04-2022 Академик Пловдив
Рилски спортист
СИЛА
Пловдив
67
80
20-04-2022 Спартак Плевен
Ямбол
Балканстрой
Плевен
94
73
22-04-2022 Левски
Берое
Универсиада
София
86
68
22-04-2022 Шумен
Балкан
Арена Шумен
Шумен
67
73
27 Кръг
26-04-2022 Спартак Плевен
Академик Пловдив
Балканстрой
Плевен
94
90
26-04-2022 Балкан
Левски
Арена Ботевград
Ботевград
74
68
26-04-2022 Берое
Ямбол
Общинска
Стара Загора
76
92
26-04-2022 Шумен
Черно море Тича
Арена Шумен
Шумен
66
58
27-04-2022 Рилски спортист
Черноморец
Арена Самоков
Самоков
89
58

Крайно класиране

Домакин Гост Общо
Отбор M П З ГР Точ M П З ГР Точ M П З ГР +/- Точ
1 Рилски спортист 13 13 0 1144:883 26 14 12 2 1314:1049 26 27 25 2 2458:1932 526 52
2 Балкан 13 12 1 1098:934 25 14 9 5 1145:1018 23 27 21 6 2243:1952 291 48
3 Левски 13 10 3 1060:934 23 14 8 6 1170:1046 22 27 18 9 2230:1980 250 45
4 Спартак Плевен 13 9 4 1158:1057 22 14 7 7 1140:1127 21 27 16 11 2298:2184 114 43
5 Черноморец 13 10 3 1098:967 23 14 6 8 1101:1152 20 27 16 11 2199:2119 80 43
6 Берое 14 9 5 1176:1141 23 13 4 9 1015:1098 17 27 13 14 2191:2239 -48 40
7 Академик Пловдив 14 9 5 1183:1149 23 13 3 10 972:1037 16 27 12 15 2155:2186 -31 39
8 Ямбол 14 6 8 1171:1250 20 13 3 10 1043:1191 16 27 9 18 2214:2441 -227 36
9 Шумен 14 3 11 963:1147 17 13 1 12 912:1215 14 27 4 23 1875:2362 -487 31
10 Черно море Тича 14 1 13 1049:1258 15 13 0 13 908:1167 13 27 1 26 1957:2425 -468 28

Легенда: 00 – класира се за плейофите


ББЛ А група | Национални финали

Полуфинали

11-06-2022 Чавдар Троян
ЦСКА
Триадица
София
73
104
11-06-2022 Шумен-2
Миньор 2015
Универсиада
София
91
72

Четвъртфинали

10-06-2022 Миньор 2015
Хебър
Триадица
София
83
82
10-06-2022 Спортист 1959 Своге
Шумен-2
Универсиада
София
81
95
10-06-2022 Шоутайм
Чавдар Троян
Универсиада
София
81
86
10-06-2022 Бавни и яростни
ЦСКА
Триадица
София
101
71

ББЛ А група – Изток | Плейофи – ФИНАЛ

29-05-2022 Шумен-2
Шоутайм
Икономически университет
Варна
71
79

ББЛ А група – Изток | Плейофи – мач за 3/4 място

29-05-2022 ИУ
Светкавица
Икономически университет
Варна
61
71

ББЛ А група – Изток | Плейофи – полуфинали*

1 мач
13-05-2022 ИУ
Шоутайм
Икономически университет
Варна
61
80
0
1
23-05-2022 Шумен-2
Светкавица
Арена Шумен
Шумен
113
66
1
0
2 мач
22-05-2022 Шоутайм
ИУ
Икономически университет
Варна
89
74
2
0
25-05-2022 Светкавица
Шумен-2
Дечко Стефанов
Търговище
57
77
0
2

ББЛ А група – Изток | Плейофи – четвъртфинали*

1 мач
17-04-2022 Шоутайм
Шабла
Икономически университет
Варна
104
56
1
0
22-04-2022 Светкавица
Ънстопабъл
Дечко Стефанов
Търговище
92
78
1
0
2 мач
29-04-2022 Шабла
Шоутайм
Икономически университет
Варна
74
90
0
2
02-05-2022 Ънстопабъл
Светкавица
Добротица
Добрич
74
65
1
1
3 мач
08-05-2022 Светкавица
Ънстопабъл
Дечко Стефанов
Търговище
77
64
2
1

* – играе се в серия до 2 победи от 3 мача

ББЛ А група – Изток | Редовен сезон

1 Кръг
10-10-2021 Шабла
Икономически Университет
Икономически университет
Варна
65
74
10-10-2021 Ънстопабъл
Светкавица
Икономически университет
Варна
73
96
10-10-2021 Шоутайм
Шумен-2
Икономически университет
Варна
62
72
2 Кръг
17-10-2021 ИУ
Светкавица
Икономически университет
Варна
88
51
17-10-2021 Шумен-2
Ънстопабъл
Икономически университет
Варна
114
87
17-10-2021 Шабла
Шоутайм
Икономически университет
Варна
66
81
3 Кръг
06-02-2022 Светкавица
Шумен-2
Арена Шумен
Шумен
85
96
24-10-2021 Шоутайм
ИУ
Икономически университет
Варна
79
89
24-10-2021 Ънстопабъл
Шабла
Икономически университет
Варна
70
82
4 Кръг
07-11-2021 ИУ
Шумен-2
Икономически университет
Варна
79
82
07-11-2021 Шабла
Светкавица
Икономически университет
Варна
80
83
07-11-2021 Шоутайм
Ънстопабъл
Икономически университет
Варна
64
56
5 Кръг
16-01-2022 Светкавица
Шоутайм
Икономически университет
Варна
80
94
21-11-2021 Ънстопабъл
ИУ
Икономически университет
Варна
57
68
21-11-2021 Шумен-2
Шабла
Икономически университет
Варна
59
58
6 Кръг
28-11-2021 ИУ
Шабла
Арена Шумен
Шумен
71
69
28-11-2021 Шумен-2
Шоутайм
Арена Шумен
Шумен
83
70
28-11-2021 Светкавица
Ънстопабъл
Арена Шумен
Шумен
79
58
7 Кръг
30-03-2022 Ънстопабъл
Шумен-2
Арена Шумен
Шумен
64
88
05-12-2021 Светкавица
ИУ
Икономически университет
Варна
61
69
05-12-2021 Шоутайм
Шабла
Икономически университет
Варна
85
66
8 Кръг
06-04-2022 ИУ
Шоутайм
Икономически университет
Варна
70
86
23-01-2022 Шабла
Ънстопабъл
Дечко Стефанов
Търговище
68
71
23-01-2022 Шумен-2
Светкавица
Дечко Стефанов
Търговище
69
73
9 Кръг
30-01-2022 Светкавица
Шабла
Икономически университет
Варна
74
77
17-04-2022 Шумен-2
ИУ
Икономически университет
Варна
81
48
20-02-2022 Ънстопабъл
Шоутайм
Икономически университет
Варна
87
91
10 Кръг
27-02-2022 ИУ
Ънстопабъл
Икономически университет
Варна
78
63
27-02-2022 Шоутайм
Светкавица
Икономически университет
Варна
80
77
27-02-2022 Шабла
Шумен-2
Икономически университет
Варна
58
77
11 Кръг
06-03-2022 Шабла
ИУ
Дечко Стефанов
Търговище
74
83
06-03-2022 Шоутайм
Шумен-2
Дечко Стефанов
Търговище
72
68
06-03-2022 Ънстопабъл
Светкавица
Дечко Стефанов
Търговище
88
64
12 Кръг
13-03-2022 ИУ
Светкавица
Икономически университет
Варна
83
82
13-03-2022 Шумен-2
Ънстопабъл
Икономически университет
Варна
75
67
13-03-2022 Шабла
Шоутайм
Икономически университет
Варна
72
87
13 Кръг
27-03-2022 Шоутайм
ИУ
Добротица
Добрич
65
75
27-03-2022 Ънстопабъл
Шабла
Добротица
Добрич
81
63
27-03-2022 Светкавица
Шумен-2
Арена Шумен
Шумен
69
86
14 Кръг
03-04-2022 ИУ
Шумен-2
Арена Шумен
Шумен
61
81
03-04-2022 Шабла
Светкавица
Арена Шумен
Шумен
51
67
03-04-2022 Шоутайм
Ънстопабъл
Арена Шумен
Шумен
97
56
15 Кръг
10-04-2022 Ънстопабъл
ИУ
Икономически университет
Варна
59
90
10-04-2022 Светкавица
Шоутайм
Икономически университет
Варна
76
82
10-04-2022 Шумен-2
Шабла
Икономически университет
Варна
107
76

Крайно класиране

Домакин Гост Общо
Отбор M П З ГР Точ M П З ГР Точ M П З ГР +/- Точ
1 Шумен-2 7 6 1 588:479 13 8 7 1 650:550 15 15 13 2 1238:1029 209 28
2 ИУ 7 4 3 530:514 11 8 7 1 596:541 15 15 11 4 1126:1055 71 26
3 Шоутайм 8 5 3 604:559 13 7 6 1 591:534 13 15 11 4 1195:1093 102 26
4 Светкавица 7 1 6 524:562 8 8 4 4 593:612 12 15 5 10 1117:1174 -57 20
5 Ънстопабъл 8 2 6 579:642 10 7 1 6 458:575 8 15 3 12 1037:1217 -180 18
6 Шабла 8 0 8 534:623 8 7 2 5 491:547 9 15 2 13 1025:1170 -145 17

Предсезонни приятелски мачове

15-09-2021 Черноморец Бургас
Шумен
Бойчо Брънзов
Бургас
108
68
17-09-2021 Меркурия Чук (Рум)
Шумен
Арена Спортурилор
Констанца
76
55
18-09-2021 Крайова (Рум)
Шумен
Арена Спортурилор
Бургас
69
60
19-09-2021 Шумен
Черно море Тича
Арена Шумен
Шумен
66
78

Черноморски игри 2021

1 Кръг
30-09-2021 Черно море Тича
Ямбол
Христо Борисов
Варна
66
74
2 Кръг
01-10-2021 Шумен
Ямбол
Христо Борисов
Варна
73
78
3 Кръг
02-10-2021 Черно море Тича
Шумен
Христо Борисов
Варна
70
78