Шуменски университет ще спори за 9-то място на европейското по баскетбол 3×3

Шуменски университет ще спори за 9-то място на европейското студентско по баскетбол 3х3. Българският отбор се класира за осминафиналите на надпреварата, но загуби с 11:21 от изключително силния Университет на Загреб, който ще играе на полуфиналите на турнира днес. Трябва да отбележим, че поради травма, участие не успя да вземе един от основните играчи на ШУ – Андрей Иванов.

Въпреки загубата ШУ продължи в битката за разпределение на местата от 9-16. В четвъртфинала за 9 място нашият тим срещна друг хърватски отбор – Колежът по приложни науки „Лавослав Ружичка“ от Вуковар. Срещата бе оспорвана, но представителите на ШУ показаха рутина и след силни последни минути се наложиха с минималното 18:17. В полуфиналната среща за 9 място представителите на шуменското висше учебно заведение срещнаха Талински университет за приложни науки. Събрали самочувствие след победата над силния хърватски отбор, българите показаха отлична стрелба и след убедителното 21:8 се класираха за директния спор за 9-то място, който ги изправя срещу Университетът на Виена. Мачът е също днес от 18.40ч. Очаквайте линк за пряко излъчване на Фейсбук страницата ни!