Момчета (14): Шумен завърши с победа и загуба в I Дивизия

Момчетата на Шумен до 14 години завършиха сезона в I Двизия – Изток с победа и загуба. На последния турнир провел се днес в Троян нашият тим отстъпи на домакините от Чавдар с 53:80 и победи Дунав 2007 Русе с 64:34. Така шуменските момчета останаха на трето място в крайното класиране с 3 победи и 2 загуби. Първи е отбора на Светкавица Търговище с 5 победи, Чавдар е втори с 4 победи и 1 загуба. Светкавица и Чавдар се класират за Файнъл Фор в дивизията.

Първият двубой бе срещу домакините от Чавдар. Шумен започна много добре. Нашият тим играеше със самочувствие и стреляше добре в първия период, което помогна да го спечели с 22:13. Троянци подобриха защитата във втората четвърт и шуменци стигаха по-трудно до стрелба, но и нашата защита бе на ниво. Авансът ни все пак бе намален с две точки преди почивката – 31:24. Домакините от Чавдар излязоха през второто полувреме с много по-голяма мотивация. Раздаваха се напълно в защита, а точките им идваха на бърза атака. Авансът на Шумен бе стопен още през третата част. Чавдар я затвори със 7 точки преднина – 48:41. Това сякаш им даде допълнително самочувствие и в последната четвърт играеха много силен баскет. Домакините взеха частта с 32:12 и си осигуриха участие във финалния турнир.

Въпреки загубата нашите момчета играха мотивирано в последния си мач срещу Дунав 2007. Шуменци отново направиха силна първа четвърт и поведоха с 19:8 след 10 минути игра. Втората шуменска петица също се представи добре и взе втория период с 22:8. След почивката Шумен продължи да доминира. Защитата ни отказваше напълно Дунав и преднината се качи с още 12 точки след 19:7 в третата част. Последната част бе за Дунав, но шуменския аванс бе твърде висок за стопяване и Шумен затвори мача с 30 точки аванс – 64:34.