Кадети(16): Шумен се класира в Елитна група – Изток

Шуменските кадети до 16 г. се класираха за Елитна група – Изток след като днес записаха трета победа на квалификационния турнир, който се провежда в Силистра. Шуменци победиха убедително Ънстопабъл Добрич със 103:55, а последния мач, който бе без значение отстъпиха на Вълци Разград с 67:99.

Мачът срещу Ънстопабъл започна отлично за Шумен. Още в първата четвърт, нашият тим си осигури комфортна преднина – 34:12. Добричкият тобор показа зъби във втората четвърт, но след почивката нашите кадети не позволиха да се стигне до изненада и след 15:9 в третата и 27:11 в последната четвърт си осигуриха победата и участието е в Елитна група.

Вторият двубой срещу Вълци бе без значение за класирането и бе повече за престиж. Разбираемо треньорите дадоха шанс за изява на всички играчи записана в тимовия лист. Първото полувреме бе кош за кош, като в края разградският тим взе лек превес – 44:40. През второто полувреме обаче „вълците“ показаха повече старание и желание за победа, а и по-дълга пейка, което реши мача в тяхна полза.

Мачовете в Елитна група – Изток започват през октомври, като тепърва предстои да разберем другите участници след изиграване на баражите и програмата.