Момчета (14): Шумен отстъпи в баража на Берое след здрава битка

Шуменските момчета до 14 г. отстъпиха като гост на Берое Стара Загора с 51:61 в баража за участие в Елитна група – Изток. Нашият тим се бори здраво през целия мач, но не успяха да се преборят за място в групата. Така Берое попълва бройката от шест отбора, докато шуменци ще се играят в Дивизия I.

Баражът започна с равностойна игра, двата отбора се бяха захапали здрави и си разменяха кошове в първата четвърт, внимавайки да не дадат предимство на съперника. Шуменските момчета стреляха добре и не позволиха на домакините да поведат в резултата. Първата част завърши 15:15. Втората четвърт продължи също със здрава защита. Отборите нямаха много възможности за лесни кошове. Шуменските момчета играеха с една идея по-добре и поведоха минимално на почивката – 29:27.

През второто полувреме отборът на Берое бе по-настоятелен. Защитата на домакините бе с една идея по-добра и те спечелиха третия период със 17:12, повеждайки с точка преди решителната четвърт. В нея силите на шуменци просто не стигнаха, а Берое показа отлична защита, печелейки последната част със 17:10, с което и мача – 61:51.