Кадети (16): Шумен с две победи в първия ден от квалификациите

Шуменските кадети до 16 г. записаха две победи в първия ден от квалификациите за Елитна група – Изток. Отборът воден от Андрей Джамбазов победи Черно море Тича със 75:63 и Дунав Русе 2020 с 94:53.

Мачът с Черно море бе един от ключовите за деня и Шумен излезе мотивиран да покаже най-доброто, на което е способен. Нашият тим изигра добра първа четвърт, която спечели с 21:15. Втората част също бе в полза на Шумен – 20:13 след отлична игра в защита. През второто полувреме Черно море показа зъби и намали изоставането си през третата четвърт, но в последната четвърта част шуменци отново показаха отличната си игра в защита и затвориха мача с 12 точки аванс.

Вторият двубой бе срещу русенския Дунав 2020. Шумен излезе за победа от самото начало и на практика реши мача още в първата четвърт след 39:10. До края на срещата нямаше проблем за нашите кадети да контролират играта и с изключение на последната четвърт, шуменци убедително затвориха срещата при 94:53.

Утре предстоят още два мача. Излизаме срещу Ънстопабъл Добрич и Вълци Разград. При само една победа шуменци се класират за Елитна група – Изток.