Момичета (12): Две победи за Шумен във Финал Б на републиканското

Момичетата на Шумен до 12 г. записаха две победи във Финал Б на републиканското първенство в тази възрастова група. Нашият тим се бори за местата от 5 до 8 на турнира провеждащ се в Разград. Шуменските момичета победиха в първия си мач Росица-Павликени с 25:11, а във втория се наложиха над Шампион 2006-2 с 35:8. Така ако в утрешния двубой шуменските момичета победят отбора на Академик Бултекс 99 ще заемат 5 място във Финал Б.

В първия двубой шуменки се изправиха срещу Росица-Павликени. Мачът започна оспорвани с много здрави действия в защита и за двата отбора, които пазеха добре кошовете си. Шумен взе първата четвърт с 4:3, но втората бе за отбора от Павликени – 5:4 и така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат – 8:8. През второто полувреме Шумен отново започна добре, но момичетата от Павликени не са даваха. Само точка аванс за нашият тим след 30 минути игра. Обаче през четвъртата част шуменските момичета показаха най-доброто и след отлично представяне затвориха мача с победа – 25:11.

Вторият двубой бе срещу вторият отбор на Шампион 2006. Шумен започна много силно и не допусна кош в първата част – 11:0. Втората четвърт бе по-равностойна и софиянки намалиха с една точка пасива си. След почивката обаче Шумен отново показа най-доброто, на което е способен. Нашият тим спечели убедително третата част с 8:0 и последната с 10:1, с което и мача – 35:8.