Учениченически игри 2018: ППМГ „Нанчо Попович“ с нов успех – шуменци грабнаха бронза

Снимка: BGbasket.com

За поредна година ППМГ „Нанчо Попович“ представи отлично баскетбола в Шумен на ученическите игри, спечелвайки бронзовите медали при най-големите 11-12 клас момчета. Финалният турнир на тазгодишните ученически игри се проведе във Видин, като в него участие взеха 10 отбора. Шампионът на Шумен – ППМГ „Нанчо Попович“ се падна в група Б с отборите на ІІ СУ ”Акад. Емилиян Станев” София, ПТГ ”Цар Симеон Велики” Търговище, ППМГ ”Екзарх Антим І” Видин и ПГПЧЕ ”Петър Богдан” Монтана.

Първият мач изправи „математическата“ срещу най-силния съперник в групата – ІІ СУ ”Акад. Емилиян Станев” София. Шуменци не влязоха добре в двубоя и логично софиянци поведоха от самото начало. Шуменското ППМГ все пак заигра по-добре през втората част и успя да стопи част от пасива. Последната четвърт беше равностойна, а последните минути бяха драматични, като в последните секунди софиянци изравниха и мачът отиде в продължение. В допълнителните пет минути софийският отбор показа по-здрави нерви, а и повече късмет, вкарвайки решителна тройка с табло! Мачът бе спечелен от II СУ с 84:79. В оставащите срещи от група Б, шуменци бяха убедителни и спечелиха три победи в трите си оставащи мача. Резултатите както следва: ПГПЧЕ ”Петър Богдан” Монтана : ППМГ ”Нанчо Попович” Шумен 51-105; ПТГ ”Ц.С. Велики” Търговище : ППМГ ”Нанчо Попович” Шумен 57-92; ППМГ ”Екзарх Антим І” Видин : ППМГ ”Нанчо Попович” Шумен 74-77.

ППМГ зае второто място в групата и на полуфиналите трябваше да се изправи срещу победителят в група А и фаворит за спечелване на турнира –  ПГПЧЕ ”Алеко Константинов” Правец. Момчетата от Правец са реално юношеският отбор на Академик София с няколко изключения. Езиковата гимназия на Правец влезе ударно в срещата, като в първите минути агресивната игра на ПГПЧЕ „Алеко Константинов“ принуди шуменци да натрупат множество фаулове. Разликата бързо скочи на 20 точки до полувремето. През втората част ППМГ „Нанчо Попович“ играха равностойно на силния си противник, като дори смъкнаха част от преднината, но силите им не стигнаха и в крайна сметка отборът от Правец спечели с 88:64.

В мачът за 3/4 място ППМГ „Нанчо Попович“ се изправи срещу познат противник – ІІ СУ ”Акад. Емилиян Станев” София. Загубата в първия мач от турнира, явно бе мотивирала шуменските момчета да покажат, че имат много по-добри баскетболни умения. „Математиците“ от Шумен успяха да надмогнат разочарованието от загубата на полуфинала и надиграха тотално софиянци със 116:70, спечелвайки напълно заслужено бронзовите медали. Във финалната среща ПГПЧЕ ”Алеко Константинов” Правец победи СУ ”Васил Левски” Троян с 90-66 и стана ученически шампион ба България за 2018 г.

От БК Шумен честитим поредения успех за ППМГ „Нанчо Попович“ Шумен. Припомняме ви, че миналият сезон, „математическата“ спечели златните медали, но при 8-10 клас. Добрата новина е, че повечето от момчетата защитаващи цветовете на училището ще се състезават и догодина, което означава че отново ще имат шанс да се борят за златото.

Още снимки от турнира можете да видите на: BGbasket.com