Кадети (16): Шумен загуби домакинството си на Делфин Бургас със 74:80

Шумен загуби мачът си от 9 кръг на Елитна група – Изток от Делфин Бургас със 74:80. Шуменци бяха домакини на един от най-добрите мачове в елитна група до този момент, който бе изпълнен с обрати и добри изпълнения. Гостите от Бургас записват шестата си победа за сезона и са на 2-ро място във временното класиране. Шумен е на 5-та позиция с 3 победи и 6 загуби.

Двубоят започна повече от добре за Шумен. Нашият тим играеше вдъхновен баскетбол. Шуменци завършваха почти своя атака с кош. Гостите от Бургас пък бяха тотално лишени от възможности за кош през първата четвърт от отличната защита на домакините. Шумен спечели убедително частта с 28:12. Това сякаш събуди „делфините“, които излязоха от следобедната дрямка със също толкова добър баскетбол. Във втората четвърт бе техен ред да бележат от всяка позиция. Защита им бе почти безупречна и обърнаха мача в своя полза след 25:6 във втория период.

След почивката и двата тима заиграха добре – разменяха си кошове през цялата втора част. Шуменци бяха с една идея по-точни от съперника и след 25:23 в третата част, авансът на бургазлии бе само 1 точка преди последната част. В нея отново се започна с размяна на кошове. Баскетболистите и от двата тима обаче затегнаха и защитите. Делфин обаче принуди Шумен да направи повече грешки и при бързите атаки вкара нужните точки, за да увеличи аванса си до 6 точки и да затвори мача при 74:80.

В последния кръг на 14 април Шумен ще гостува на Дунав 2007 Русе. Мачът ще се играе от 13.00 ч. в зала „Дунав“.