Кадети (16): Шумен започна с победа участието си в Елитна група – Изток

Кадетите на Шумен започнаха с победа в Елитна група – Изток. Нашият тим се наложи с 85:54 срещу Стар баскет Варна като домакин в зала „Младост“. Това бе и първи мач за варненци, които също като нашия тим имаха отложени срещи в първия кръг.

Срещата започна отлично за първата петица на Шумен, която показа по-добра стрелба от противника и взе първата четвърт с 19:10. Шумен продължи да играе здрава преса и през втората четвърт и съвсем логично спечелихме и тази част с 22:12. При подновяване на играта след почивката шуменските кадети не бяха концентрирани на 100% и допуснаха поредица грешки при разиграванията, което позволи на Стар баскет да отбележи лесни точки на контра атака. В последната четвърт обаче водения от Андрей Джамбазов отбор не позволи да се стигне до изненада и отново с отлична игра в защита взеха убедително последната четвърт с 27:12, с което и мача – 85:54.

Следващият двубой на кадетите е на 13.11.2021 – гостуване на Черноморец в Бургас, а началният час е 13.00 ч.

Снимка: архив на БК Шумен