Кадети (16): Шумен отстъпи на Черно море след здрава битка във Варна

Шумен загуби гостуването си на Черно море Тича в мач от 11 кръг на Елитна група – Изток с 62:78 при кадетите до 16 г. Нашият тим на два пъти бе близо да обърне резултата, но „моряците“ успяха да опазят преднината си до края и дори я увеличиха. Тича е с 9 победи и само 1 загуба до момента, докато Шумен е с 5 победи и 4 поражения.

Срещата започна много силно за домакините, които показаха добра стрелба и само за 10 минути игра направиха разлика от 11 точки – 24:13. Варненци се раздаваха много в защита, което им позволи да организират бързи и резултатни атаки. Шумен се събуди през втория период и заличи три точки от пасива си преди почивката след добри изяви в атака, но варненци също продължиха да вкарват своите положения.

След почивката Варна направи нова силна серия и докара разликата до 15 точки, но Шумен отново прояви характер. Нашият тим заигра много агресивно в защита, което помогна да стопим изоставането до 6 точки. Черно море обаче има повече опит в такива двубои и знае как да задържи преднината си. Тича отново качи темпото под двата коша, реализираше от лесни позиции и авансът им отново мина 10 точки. До края Шумен просто нямаше сили да отговори и „моряците“ затвориха мача с комфортен аванс 78:62.

В следващия кръг по програма шуменските кадети ще приемат лидера в групата – Тунжда Ямбол. Мачът ще се състои на 26 март от 12.00 ч. в зала „Младост“ в Шумен.