Кадети(16): Загуба при гостуването в Бургас

Кадетите на БК Шумен отново изиграха разочароващ мач и загубиха при гостуването си на Делфин Бургас със 106:28. Срещата бе част от шести кръг в Елитна група – Изток. Въпреки, че победихме този съперник в началото на шампионата, редицата контузии, от които страда нашия състав изиграха важна роля. Нашият тим остава на последна позиция с победа и пет загуби, докато делфин записа своята втора победа и заема четвърто място в класирането.

Шуменци влязоха слабо в двубоя – грешки в организацията на играта и пропуски при стрелбите ограничиха Шумен под десет точки в първата четвърт. Делфин се възползваха и бързо натрупаха разлика, която стигна 20 точки. Вторите петици на двата отбора предложиха още от същото – бързи атаки за бургазлии, които носеха лесни точки, а Шумен трудно стигаше до кош.

През второто полувреме Делфин продължиха да играят агресивна защита, което затрудняваше изнасянето на топката за шуменци. Отличните стрелкови умения на домакините им позволиха да покачват разликата с големи темпове. Преди последната четвърт бургазлии водеха с над 60 точки и спокойно доиграха мача. За съжаление нашият тим не прояви същия характер, който ни донесе победа срещу този противник в началото на сезона – припомняме Ви, че тогава в зала „Младост“ изоставахме с 20 точки, но наваксахме пасива, докарахме мача до продължение и го спечелихме. Днес нямаше помен от този дух и закономерно Делфин спечели срещата със 106:28.

Следващият мач на кадетите на Шумен е домакинство срещу Черно море Тича, които са едноличен лидер в Елитна група – Изток. Мачът е на 09.12.2018 от 12.00ч в зала „Младост“.

снимка: Архив на БК Шумен