Кадети(16): Шумен загуби отложения мач срещу Берое от Елитна група – Изток

Кадетите на БК Шумен изиграха един от най-противоречивите си мачове този сезон и логично отстъпиха на Берое Стара Загора с 62:118. Мачът бе отложена среща от 3 кръг на Елитна група – Изток и се игра в шуменската зала „Младост“. Берое продължава да гони лидерите Черно Море и Тунджа, докато Шумен записа четвъртата си загуба и е последен.

Двубоят започна равностойно и двата отбора си размениха няколко резултатни атаки за начало. Берое поддържаше разлика от 3-4 точки през почти цялата първа четвърт главно благодарение на борбите в нападение, които вземаха старозагорци. Шумен играеше по-добре в нападение и бележеше, организирайки добри атаки. Проблемът бе защита – шуменци извършиха над 10 нарушения в тази първа четвърт и позволи на Берое да отбележи множество точки от наказателния. Трябва да признаем на гостите, че стрелбата им от фаула бе безупречна. Минута преди края на първата четвърт Берое водеше 7 точки, но кадетите на Шумен се вдигнаха и свалиха разликата до само 2 точки, след отлична игра в защита – 26:28 след една четвърт.

Втората четвърт започна с доминация на високите играчи на Берое, но Шумен бързо изравни играта и с няколко добри бързи атаки свали пасива си до 3 точки. Играта продължи равностойно до средата на втората четвърт. Гостите бележеха основно под коша, а кадетите ни показаха по-добра стрелба от средна дистанция. След средата на частта последваха силни минути за старозагорските кадети, които спряха с блок няколко от атаките на Шумен, след което отбелязаха лесни кошове на контра-атака. Разликата скочи до 10 точки. До края на полувремето отборите си размениха по няколко коша, а Шумен отбеляза един повече и втората четвърт приключи при 8 преднина за гостите – 39:47.

Второто полувреме бе изключително слаба за Шуменските кадети, които от самото начало започнаха с техническите грешки. Изключителната защита на Берое даде резултати още в първите 3 минути и разликата скочи до 18 точки. Тайм-аутът не помогна на Шумен да организира по-добре играта си и логично разликата продължи да расте в полза на гостите, които играеха агресивна и много умна защита с множество капани и помощ при шуменските пробиви. До края на третата четвърт разликата вече беше скочила до 30 точки. Последната четвърт на мача не се различаваше – много откраднати топки за Берое, бързи атаки, забвики, а разликата скочи до 50 точки. В края на мача Шумен вече беше ротирал всички свои играчи на терена, като голяма част от 14-годишните в нашия тим доиграха мача. Последната сирена дойде при 62:118 в полза на Берое.

Следващият двубой на Шумен е гостуване на Делфин в Бургас на 02.12.2018г. При победа нашият тим ще има възможност да изпревари бургазлии, които също като Шумен са с 1 победа и 4 загуби.