Кадети(16): Шумен загуби от Чардафон и като домакин

Кадетите на Шумен загубиха и втория си мач срещу Чардафон Габрово през редовния сезон на Елитна група – Североизток. Нашият тим отстъпи с 32:71 и все още не познава вкуса на победата през този сезон. Чардафон пък е с две победи и мач по-малко на второто място във временното класиране.

Двубоят започна по-добре за гостите от Габрово, които отбелязаха 5 бързи точки и поддържаха преднината си до средата на първата четвърт. Шуменската първа петица обаче изчисти грешките и след поредица от бързи атаки и точни стрелби изравни резултата. В последните две минути двата отбора си размениха по една резултатна атака и затвориха частта при 9:9. Мачът се реши във втората четвърт, когато изключително здравата преса на гостите затрудни максимално организацията на шуменските атаки и грешките започнаха да валят една след друга. Само за три минути Чардафон натрупа преднина над 10 точки. Шумен изравни играта за кратко в средата на частта, но в края габровци отново направиха силна серия от добри атаки и преднината им скочи до 19 точки – 16:35.

През третата четвърт треньорът на габровци – Антонио Станков (бивш играч на мъжкия ни отбор) върна отбора , но въпреки липсата на преса шуменци трудно организираха резултатни атаки. Кадетите на Чардафон пък показаха отлични стрелкови умения и разликата продължи да расте в тяхна полза. До края на третата част тя вече бе 35 точки. Последната четвърт при решен мач бе дадена възможност на изява на всички играчи на пейката. Шумен се представи по-добре в защита, а в нападение записа максимума си от точки за четвърт – 11. Последния съдийски сигнал дойде при 71:32 в полза на Чардафон.

В пети кръг Шумен гостува на Дунав в Русе. Мачът е насрочен за 28.11.2019 от 12.00 ч.