Кадети(16): Шумен записа важен успех като гост в Троян

Шуменските кадети записаха важна победа като гост над Чавдар Троян в мач от 6 кръг на Елитна група – Изток. Шуменци се наложиха с убедителното 82:59 и вече имат 2 победи от 5 срещи. Днешния съперник Чавдар също е с две победи, но от 8 изиграни срещи.

Първите петици на Шумен и Троян показаха силен и равностоен баскетбол в откриващата част на двубоя. Очевидно и двамата треньори бяха заложили на най-доброто, но Шумен показа по-точен мерник в нападение и взе четвъртта с 21:17. Втората шуменска петица бе много по-агресивна в защита. Пресата на цяло игрище, която упражниха шуменци затрудни домакините и авансът в полза на гостите започна да расте, за да стигне 12 точки преди почивката. През второто полувреме Шумен продължи да играе преса на цяло игрище и ефективността на Чавдар в нападение оставаше ниска. Кадетите на Шумен обаче показаха по-слаба стрелба в тази част, като явно зоновата защита на домакините също се оказа добро оръжие. В последната част обаче Шумен отново намери точния си мерник и след убедителното 21:14 в последните 10 минути се поздрави с победата – 82:59.

В следващия кръг на 5 февруари Шумен е домакин на Делфин Бургас. Мачът в зала „Младост“ е с начален час 12.00.