Кадети(16): Шумен отстъпи на Делфин в Бургас

Кадетите на Шумен записаха загуба при гостуването си на Делфин в Бургас. В среща от 13 кръг на Елитна група – Изток бургазлии се наложиха с 88:53 и запазиха 4 място във временното класиране. Шумен пък остава на пето място.

Двубоят в Бургас започна равностойно. Двата отбора направиха поредица от добри нападения. Делфин се отличиха с добра стрелба от средно и далечно разстояние, докато шуменските гардове показаха добри умения при пробива. В края на първата четвърт обаче шуменци изпуснаха стрелби под самия кош, това даде възможност на домакините да организират контра-атаки, които завършваха успешно. Делфин натрупа аванс след една част. Втората четвърт също започна равностойно, но две минути след началото ѝ основния плеймейкър на втората шуменска петица получи контузия в коляното, която го изкара от игра. Делфин постепенно взе превес в мача и до почивката натрупа солиден аванс.

През второто полувреме домакините продължиха с отличната игра в нападение. Бургазлии вкарваха голяма част от своите изстрели. Нашият тим от своя страна разчиташе основно на гардовете си. Няколко тройки дойдоха от позиция 2, но за съжаление пропуските под коша продължиха и разликата за Делфин нарасна над 20 точки. Последната четвърт мачът се доиграваше. Домакините пуснаха в игра своите резерви, които също показаха добра стрелба. Шуменци се отчетоха с няколко коша в края на мача, но разликата вече бе минала 30 точки и нямаше как да се надяваме на нещо повече. Финалната сирена дойде при 88:53 в полза на Делфин.

Следващият мач на Шумен е гостуване на лидера във временното класиране Черно море Тича. Срещата ще се състои на 17.02.2019 от 12.00ч в зала „Христо Борисов“ във Варна

снимка: архив БК Шумен