Кадети(16): Шумен отстъпи на Септември и във втория мач от баражите

Шуменските кадети отстъпиха и във втория мач на Септември от баражите за финали на републиканско първенство. Нашите баскетболисти загубиха с 84:46 и след две загуби не постигнаха целта – класиране сред 12-те най-добри отбора при 16-годишните.

Шумен започна слабо и отпуснато двубоя. От своя страната софиянци не разчитаха на преднината от първия мач и още в първата четвърт започнаха със здравата защита. Септември играеше много по-чисто и освободено от нашите кадети и поведе убедително още в първата част след 28:13. Втората шуменска петица се представи значително по-добре. Ограничихме грешките, а от там и бързите атаки на софиянци. По-добрата ни защита успя да стопи две точки от пасива преди почивката – 41:28 за домакините.

Третата четвърт обаче повтори първата част – много грешки за Шумен, бързи атаки за Септември и разликата отново скочи рязко. Личеше си, че Септември иска да запише втора победа в баражите и до края  на частта преднината им беше над 30 точки. В последната част мачът се доиграваше, като впечатление направи раздаването, с което играеха домакините въпреки голямата разлика в тяхна полза. Последният съдийски сигнал дойде при 84:46 в полза на Септември.

Финалният турнир при кадетите ще се проведе от 9 до 13 август в гр. Пловдив, а освен Септември, класиране си осигуриха още отборите на Делфин Бургас, Левски София, Балкан Ботевград, Дунав 2016 Русе, Академик Бултекс Пловдив, БУБА Баскетбол, Несебър, Славия София, ЦСКА София, Рилски спортист Самоков и Черно море Тича Варна.