Кадетки (16): Шумен завърши сезона в I Дивизия с победа и загуба

Шуменските кадетки до 16 г. завършиха сезона в първа дивизия с победа и загуба на последния турнир провел се в Търговище. Шумен победи Спартак Плевен с 61:53, но загуби от Светкавица с 51:70. С победата си нс Плевен Шумен си осигури второ място в региона и участие във Файнъл Фор. Първи е Светкавица, който победи Шумен пряк двубой за първото място на Изток.

Първият двубой срещу Спартак започна много равностойно, двата тима си разменяха кошове и до края на частта не успяха да си направят разлика. Шумен обаче взе предимство с 16:15. Във втората част сценария се повтори, но Шумен отново бе с една идея по-добър и взе и втората четвърт с 19:16. Защитата доминираше след почивката. Шуменки се справиха отлично с опитите на Спартак да обърне мача в своя полза и в третата част добавиха още 4 точки аванс след 10:6. В последната част отново се играеше кош за кош и в крайна сметка завърши наравно – 16:16, което донесе победата на Шумен с 61:53.

Вторият двубой започна с пълно превъзходство на Светкавица, които взеха първата част с 33:11, което буквално реши мача. Много по-равностойна бе играта във втората част, но домакините отново сложиха 2 точки към аванса си – 15:13. След почивката Шумен показа по-добра игра, след равностойна трета част – 14:14, Шумен доминираше в последната четвърт и я взе с 13:8, но голото изоставане от първия период бе непреодолимо и Светкавица спечели със 70:51.