Момичета(12): Шумен не се класира за финалите след три загуби в квалификационния турнир

Момичетата на Шумен до 12 години не успяха да се класират за финалите на националния шампионат след като записаха три загуби в квалификационен турнир, провел се в Стара Загора този уикенд. Нашите момичета отстъпиха последователно на Черноморец 2014 Бургас с 44:53, домакините от Берое с 21:100 и Асеновец 2005 с 33:38.

Първият мач бе срещу бургаския Черноморец. Нашият тим не влезе добре в мача и загуби първата четвърт с 9:18. Бургазлийки спечелиха и втората част с 14:10, а през третата Шумен се вдигна да обръща мача, намалявайки разликата с 8 точки след 13:5. За съжаление силите на шуменки не стигнаха в последната част, където отстъпихме с 12:16, за крайното 44:53.

Мачът срещу Берое не бе равностоен от самото начало. Отборът от Стара Загора е сред фаворитите за титлата тази година и съвсем логично показа класата си в този двубой. Домакините спечелиха първите две четвърти убедително с 28:0 и 21:9. През второто полувреме Берое не намали оборотите и записа още две силни четвърти – 30:4 в третата и 21:8 в заключителната.

Последния мач и най-важен двубой на Шумен бе срещу Асеновец 2005. Нашите момичетата играха без самочувствие в този двубой и въпреки, че спечелиха първата част с 13:10 загубиха следващите две четвърти с 5:13 и 11:12. В последна част и двата отбора играха слабо, отбелязвайки едва 7 точки. Асеновец отстъпи в тази четвърт с 4:3, но така си запази преднината от предните части и записа първия си успех.

За финалите се класират Берое, Черноморец 2014 и Асеновец 2005.

Снимка: архив на БК Шумен.