Момичета (14): Шумен завърши непобеден в регион „Добруджа“

Момичетата на Шумен до 14 г. завършиха непобедени в регион „Добруджа“ на I Дивизия. Нашият тим спечели и последните си два мача от региона. На финалния турнир, провел се в Генерал Тошево, шуменки се наложиха над Вихър 2002 със 107:22 и над Ънстопабъл Добрич с 64:42. Така Шумен завършва на първо място в групата с 6 победи от 6 мача.

В първия мач от турнира срещу Вихър 2002, нашият тим излезе със самочувствие и от първата минута показа, че е с класи над съперника. Шуменки допуснаха само 1 точка в първата четвърт, докато вкараха 28. И във втория период нашите момичета се отчетоха с 28 точки, но този път Вихър 2002 играха по-добре и увеличиха резултатността си със 100%… След почивката Шумен опита различни комбинации в нападение, но все пак сепчели и третата четвърт с 18:9. Последния период обаче нашите момичета се справиха безупречно в нападение за 30:10 и крайния успех – 107:22.

Вторият двубой срещу Ънстопабъл започна доста по-равностойно. Двата отбора си разменяха кошове в първата част, но Шумен показа по-добра стрелба и я взе с 20:15. И двата отбора играха слабо през втората четвърт, но шуменки отново бяха по-ефектвини в нападение и увеличиха аванса си с още 5 точки преди почивката. През второто полувреме Шумен вече играеше много агресвино в защита, а нападението успяваше да носи точки след хубави бързи атаки. Нашият тим спечели третата четвърт с 18:11 и последната с 16:11 за шестата си победа в региона.