Момчета(14): Шумен с втора поредна победа в елитната група

Момчетата до 14 г. на Шумен записаха втора поредна победа в Елитна група – Североизток. Нашият тим победи другия бургаски отбор Черноморец с 63:40 като гост, след като само преди три дни победихме и Делфин. Момчетата на Янко Янков вече са еднолично на втора позиция с 3 победи и 2 загуби.

Срещата в Бургас започна без изненади – първата шуменска петица контролираше темпото. Нашият тим показа завидни умения в стрелбата, вкарвайки 26 точки за една четвърт. Защитата ни също бе на ниво и ограничихме домакините до едва 9 точки. Втората петица на Шумен взе пример от първата и дори предложи по-добра игра под нашия кош. Бургазлии почти не стигаха до стрелба при своите нападения. За съжаление не показахме толкова точен мерник във втората четвърт както през първата част, но все пак убедително я спечелихме със 17:5. След почивката Шумен успокои топката, на терена се появиха голяма част от 13-годишните, за които предстои важен домакински турнир на 19 февруари, в който се решава класирането в регион „Добруджа и Мизия“. Черноморец се възползваха от предимството си под коша и съумяха да спрат доста от атаките ни. Домакините спечелиха тази част с 16:12. Последната четвърт и двата тима играеха на сигурно, защитата на Шумен отново бе на ниво. Бургазлии също се представиха добре в защита, но ниската резултатност бе в наша полза, тъй като удържахме аванса натрупан през първото полувреме. Последния съдийски сигнал дойде при 63:40.

След седмица на 20 февруари отново ще играем срещу този противник, но в Шумен. Този мач трябваше да се изиграе през есента, но поради пандемията от КОВИД-19 бе отложен. При победа нашите момчета си подпечатват второ място в Североизточната конференция на Елитната група.

Снимка: архив на БК Шумен