Момчета (12): Две загуби на старта за първия отбор

Две загуби претърпя първият отбор на Шумен при момчета (12) на старта на първенството в група А на регион „Добруджа“. Нашият тим отстъпи на Доростол Силистра с 14:94 и на Дунав Русе с 61:72. След тези две загуби шуменци са последни в групата, а Доростол излезе начело след победа над другия фаворит Черно море Порт.

Първият двубой срещу Доростол Силистра започна изненадващо добре за младите шуменци, които стояха равностойно, но много добрата борба в нападение бързо отвори преднина за домакините на турнира и първата четвърт завърши 21:6 в тяхна полза. Вторите петици на двата отбора също започнаха равностойно, но много бързо след началото Доростол показаха страхотна преса на цяло игрище и разликата скочи бързо. Третата четвърт отново бе за силистренци, които след добра борба в нападение спечелиха частта с 14:3. Последната четвърт сценарият се повтори здрава преса от Доростол и те увеличиха разликата до 80 точки – 94:14.

Вторият двубой за деня изправи нашия тим срещу Дунав Русе, които загубиха първия си мач от Черно море Тича с 48:60. Дунавци играха по-добре през първата четвърт и успяха да се откъснат в резултата с 10-12 точки. В самия край, главно благодарение на Виктор Златев, нашият тим успя да намали разликата и се оттегли при само 8 точки пасив – 27:21. Втората четвърт започна с доминация на русенци, които отбелязаха много точки на пробив.  Никола Дочев се разигра за Шумен в края и след няколко негови коша единия, от които тройка, преднината на Дунав бе намалена до само 1 точка – 41:40 в полза на русенци. Третата четвърт бе равностойна и двата тима си разменяха кошове като Дунав поддържаха преднина от 4-5 точки. Хубавите пробиви на Златев, както и няколко коша след борба в нападение на Деян Йорданов държаха нашият отбор в мача. Последната четвърт започна силно за Дунав, които само за 2 минути вдигнаха разликата до 13 точки, тогава се разиграха Съби Тодоров и Баръш Мустафа за нашия тим и след няколко пробива върнаха преднината до 6 точки, последва добра защита за Шумен, а Никола бе точен от тройката, за да намали до 3 точки. От този момент обаче Дунав заиграха много здраво в защита и след поредица грешки и откраднати топки преднината им отново скочи до 11. При тази разлика завърши и срещата като отборът от Русе се поздрави с успеха 72:61.

Следващият турнир е във Варна на 23.11.2016. Нашите ще играят срещу Черно море Тича и ще имат шанс за реванш срещу Доростол Силистра.