Момчета (12): Шумен с победа и загуба във финалната фаза на регион „Добруджа“

Шуменските момчета записаха победа и загуба на първия турнир от финалната фаза – 4/8 място в регион „Добруджа“. Мачовете играни в Разград изправиха Шумен срещу Дунав Русе 2016-2, когото победихме с 52:12 и срещу Черно море Тича-2 от когото загубихме с 35:41.

В първия двубой срещу Дунав шуменските момчета влязоха силно в двубоя и още след първата четвърт поведоха с 11:2. Добрата игра на шуменци продължи и във втората четвърт и преди почивката преднината вече бе 21 точки за Шумен – 26:5. През второто полувреме шуменци продължиха да играят по-добре от съперника. Дунав изигра най-силната си част през втората четвърт, но въпреки това шуменските момчета сложиха още 4 точки аванс. В последната част Шумен затвори мача убедително с 14:2, а с това и мача 52:12.

Срещу Черно море Тича шуменци отново започнаха отлично двубоя. Нашият тим изигра почти безупречна първа четвърт, която бе спечелена със 17:6. Втората четвърт обаче бе в полза на варненци, които играеха много по-добре в защита. Тича намалиха аванса на Шумен до 8 точки преди почивката 22:14. През второто полувреме варненският тим продължи да играе по-добре. Черно море спечели третия период с 12:4 и изравни резултата преди последните 10 минути. Шумен подобри стрелбата си през последната част, но Черно море направи най-доброто си представяне и спечели частта и мача с 6 точки разлика – 41:35.

Следващият турнир ще се състои в Шумен на 28 март. Нашите момчета ще се изправят срещу Вълци Разград и Ънстопабъл Добрич.