Момчета(12): Първият отбор завърши четвърти в „Добруджа и Мизия“

Първият отбор на БК Шумен при момчетата до 12 г. завърши четвърти в крайното класиране на регион „Добруджа и Мизия“ този сезон. На последния турнир провел се в Силистра, нашият тим загуби и двете си срещи. В първия мач нашият тим отстъпи на Дунав 2016 от Русе с 42:68, а във втората среща отстъпихме на победителя в региона – Доростол Силистра с 32:82.

Първият двубой срещу Дунав 2016 започна добре и нашите момчета показаха голям хъс за игра, раздаваха се страхотно по цялото игрище. В защита се справихме отлично, открадвайки множество топки. За съжаление не успяхме да оползотворим хубавите възможности за кош, а русенци все пак намериха начин да поддържат резултата равен след вкарани точки в подкошието. Втората петица на нашия тим също играеше добре в защита, но по-високите русенци грабнаха повече борби, което им позволи да бележат под коша. Полувремето дойде при крехка преднина за Дунав. Второто полувреме протече при почти идентичен сценарий. Нашият тим се справяше отлично в защита, гардовете ни откраднаха много топки, но проблемът беше, че пропускахме под самия кош. От своя страна момчетата то Русе си вземаха борбите след стрелба и вкарваха под нашия кош. Втората петица пък изобщо не успя да се противопостави в последната четвърт, Дунав направиха комфортна преднина от над 10 точки и съвсем заслужено спечелиха с 68:42.

Вторият двубой за нашият тим бе срещу домакините на турнира от Доростол. Силистренци започнаха мача много бойко, пресираха от самото начало нашите момчета и това даде резултат. Само за една четвърт Доростол натрупа преднина от 15 точки. Втората петица също не успя да се противопостави на по-едричките си съперници и логично разликата продължи да расте в полза на домакините. През второто полувреме мачът се доиграваше, а нашият тим изглежда бе и по-уморен след като вече бе изиграл една среща. Умората заедно с отличната преса на силистренци си казаха думата и до края разликата скочи още повече. В крайна сметка Доростол се поздрави с успех – 82:32.

По-късно Доростол записа убедителен успех срещу другия фаворит – Черно море Тича. Така силистренци си осигуриха първото място. Черно море остана на втора позиция, третата е за Дунав 2016, четвърти е Шумен, а петото място е за другия русенски тим – Дунав 2007. Предстои да разберем, къде ще играе Шумен квалификации за класиране на републиканско първенство, а това вероятно ще стане след Общото събрание на федерацията насрочено за 12 април. Следете сайта ни и фейсбук страницата за повече информация.