Момчета(12): Шумен грабна 9 място след две поредни победи

Момчетата на Шумен до 12 г. се класираха на 9-то място на републиканското първенство по баскетбол, което завърши днес в София. Шуменци извоюваха две поредни победи и доказаха, че мястото им е сред най-добрите отбори в България.

Още вчера младите, шуменски, баскетболни надежди направиха първата крачка към 9-то място. В първия полуфинал за разпределение на местата от 9-то до 12-то, нашият тим надигра отбора на Тунджа Ямбол. Срещата започна отлично за Шумен и първата ни петица отвори преднина от 5 точки. Добрата стрелба на момчетата от втората ни петица позволи да увеличим преднината с още три точки до почивката – 27:18. След подновяване на играта нашият тим продължи с по-добрата игра, особено в защита. След 13:6 в третата част и 17:15 в последната, Шумен спечели с 57:39 и се класира за двубоя за 9-то място.

В последната ни битка на турнира срещнахме победителя в другия полуфинал – Славия. „Белите“ от София започнаха мача равностойно, но първата шуменска петица демонстрира отлична стрелба в първата четвърт и след 20:9 си осигурихме комфортна преднина. Втората шуменска петица продължи да натиска съперника и след отлична защита, която ограничи Славия до само 1 точка във втората четвърт, мачът беше решен – 37:10 за Шумен преди почивката. До края на мача Шумен отпусна темпото, а старши треньорът Янко Янков даде възможност на всички момчета да запишат игрово време на игрището. Последният съдийски сигнал дойде при убедителното 52:27 за Шумен.

Шампион на България този сезон стана Берое Стара Загора. Заралии постигнаха успех с 60:39 срещу Черно море Тича. Бронзовите медали отидоха при Балкан, които победиха драматично БУБА Баскетбол с 56:54.