Момчета(13): Шумен записа първата си победа в източния регион

Момчетата до 13 години на БК Шумен записаха първата си победа в регион Изток. На втория турнир за сезона, на който Шумен бе домакин, нашите момчета регистрираха победа и загуба. Първо дойде загубата от Черно море Тича със 73:48, но във втория двубой срещу Ънстопабъл Добрич, момчетата на Янко Янков дадоха всичко от себе си и заслужено спечелиха със 76:30.

Първият двубой срещу Черно море Тича започна изключително равностойно. Отборите си разменяха резултатни атаки в продължение на цялата първа четвърт, като в самия ѝ край „моряците“ вкараха един кош в повече и я затвориха при 2 точки преднина 13:11. Втората четвърт също започна равностойно, но очевидното ръстово предимство на втората петица на варненци даде отражение в борбата под коша. Многото лесни кошове от добавки позволиха на Тича да увеличи преднината си и на полувремето те водеха с 10 точки – 35:25. Веднага след подновяване на играта шуменци показаха отлична защита. Нашият тим бързо стопи преднината на противника до 3 точки. За съжаление много пропуски под варненския кош в края на третата част позволи на Черно море да възстанови част от преднината си. Въпреки, че Шумен спечели тази четвърт с 15:13, „моряците“ имаха аванс от 8 точки преди четвъртата част. В последната четвърт варненци отново заложиха на силното си оръжие – играта на високите играчи под коша. По-добрата защита на гостите също им помогна да организират поредица от бързи атаки, които завършиха с кошове. Черно море бързо направи преднина от над 15 точки, а до края на мача успя да я увеличи още и победи със 73:48.

Вторият двубой за деня ни изправи срещу Ънстопабъл Добрич. И двата отбора нямаха победа преди този мач, затова успеха бе без алтернатива. Още от началните минути Янко Янков бе инструктирал нашите момчета да пресират активно изнасянето на топката в предно поле и тази тактика се оказа печеливша. За по-малко от 5 минути Шумен натрупа преднина от над 15 точки. Нашите гардове затварях отлично своите противници и ги принудиха да допуснат множество грешки, след които вкарването на кош за Шумен бе лесно. При постепенните атаки пък нашите момчета показаха отлична стрелба от тройката. Втората петица на шуменци показа още от същото и до полувремето си осигурихме преднина от 43 точки – 55:12. Второто полувреме бе протоколно, като треньорите и на двата отбора завъртяха всички налични състезатели на игрището, давайки възможност на всички да покажат качествата си. Ънстопабъл се възползваха по-добре и не позволиха на нашите да увеличат още преднината си, а срещата завърши с убедителен успех за Шумен – 76:30

Следващият турнир е само след 4 дни, на 24 април и ще се проведе в Бургас. Съперници на Шумен там ще са Стар Баскет Варна и Несебър.