Момчета (14) не успяха да се класират за финалите

За съжаление момчета (14) на БК Шумен не успяха да спечелят място за финалите на републиканско първенство този сезон. Възпитаниците на Димитър Чанков записаха победа – 68:48 над Сливен, но и две загуби – 58:71 от Делфин Бургас и 62:80 от Тунджа Ямбол. С тези резултати нашите се наредиха на трето място в зона Ямбол и не попадат сред финалистите.

Първият мач от турнира срещу Делфин Бургас протече на приливи и отливи. Нашият тим показа, че има своите достойнства и водеше през първото полувреме, но за съжаление бургазлии се оказаха костелив орех и след силна последна четвърт успяха да извоюват победата със 71:58, като преднината им бе натрупана в последните минути на мача. Двубоят срещу Тунджа протече по сходен начин, нашият тим се държеше добре, но накрая ямболии показаха повече желание за победа и в крайна сметка спечелиха с 80:62. Последният мач срещу Сливен бе протоколен и нашият тим го изигра без напрежение и закономерно победихме с 68:48 като преднината можеше да бъде доста по-голяма в края, но нашите момчета пощадиха връстниците си от Сливен.