Момчета (14): Нови две победи за момчетата до 14 г. на турнир във Варна

Шуменските момчета до 14 г. записаха две нови победи в регион „Добруджа“ на I Дивизия. На вторият турнир провел се днес във Варна шуменци победиха местните Варнабаскет с 59:47 и Стар Баскет със 76:44. Шумен разделя второ място в дивизията със Светкавица – двата отбора имат 3 победи от 3 мача. Лидери са Варнабаскет също с три победи, но и 2 поражения.

Първият двубой срещу Варнабаскет не започна добре за шуменските момчета. Варненци показаха много добра защита през първата четвърт, а и стрелбата им вървеше. След 10 минути игра домакините имаха комфортна преднина от 17:5. Втората четвърт обаче бе напълно различна. Шуменци бяха тези, които пазеха по-добре коша си. Многото бързи атаки след борби под нашия кош или откраднати топки донесоха 20 точки в актива на Шумен, докато домакините завършиха с 12 и все пак запазиха аванс от 4 точки преди почивката. След подновяване на играта през второто полувреме се видя, че шуменци са по-добрият отбор. Нова убедителна трета четвърт за Шумен, който вече водеше със 7 точки. В последната част нашите момчета си подпечатаха победата с още добра стрелба и 15:10 в наша полза, което затвори мача при 59:47.

Във втория мач срещу Стар Баскет шуменци вече излязоха със самочувствие. След първата четвърт нашите момчета водеха убедително с 25:11. Варненци се опънаха през втората четвърт и намалиха изоставането си с 2 точки преди почивката. през второто полувреме обаче Шумен отново наложи своя стил на игра и след 20:8 в третата и 21:11 в последната четвърт се поздрави с третата си победа за сезона.

В третия, последен турнир от редовния сезон в регион „Добруджа“, който ще се проведе в Търговище, шуменци ще се изправят срещу Дунав Русе 2016 и Светкавица Търговище за определяне на първенеца в групата. Мачовете са на 30 ноември в зала „Иван Ангелов“.