Момчета (14): Шумен си осигури второ място в регион „Добруджа“

Шуменските момчета до 14 г. си осигуриха второ място в регион „Добруджа“ – група А на I Дивизия. Нашият тим записа победа и загуба в послендия турнир в региона, който се игра в Търговще. Шуменските момчета отстъпиха на домакините от Светкавица след драматичен завършек – 53:47, но спечелиха двубоя си срещу Дунав Русе 2016 с 56:38. Шумен завършва редовния сезон в региона с 4 победи само 1 загуба. Първи са Светкавица Търговище с 5 победи от 5 мача, а трети е отбора на Варнабаскет с 3 победи и 2 загуби.

Първият двубой срещу Светкавица започна добре за шуменци, които пазеха добре и ограничиха домакините до само 5 точки. Нападението ни обаче не бе на ниво и записахме 8 точки в първата четвърт. Втората четвърт Шумен също предложи добра игра и добави още 6 точки към актива си преди почивката – 20:12. Светкавица обаче изигра една страхотна трета част, в която търговищкият отбор вкарваше почти отвсякъде, докато Шумен не успяваше да постигне добър процент в нападение – 24:16 за домакините в тази четвърт и резултатът бе изравнен преди четвъртата част – 36:36. В последната четвърт Шумен подобри защитата, но нападенията ни все така не бяха ефективни и Светкавица успя да се откъсне с 6 точки, за да затвори мача при 53:47.

Вторият двубой срещу Дунав Русе 2016 не започна по най-добрия начин за Шумен. Нашият тим отново имаше проблеми с нападението и русенци взеха първата част със 7:6. През втория период обаче шуменските момчета показаха пълния си потенциал и надиграха убедително съперника – 27:2. След почивката Шумен разичташе основно на защитата, за да пази преднината си и дори успяваше да я увеличи. След 9:5 в третата част, шуменци изиграха последна силна четвърт и затвяориха мача с 18 точки аванс – 56:38.