Момчета(14): Шумен победи Спартак Плевен в Елитна група

Момчетата на Шумен до 14 г. записаха първата си победа в Елитна група – Изток. Нашият тим се наложи като домакин над Спартак Плевен със 76:51. Непобеденият до този момент отбор от Плевен се бори здраво, а шуменци си оплетоха кошницата в третата четвърт, когато направиха разликата 20 точки. С победата Шумен се изкачва до 4 място, като нашият тим има и мач по-малко от лидерите Черно море и Спартак Плевен.

Двата отбора изиграха изключително равностойна първа четвърт. Шумен показа много добра стрелба, а гостите от Плевен показаха много борбеност и точките им идваха след втори и трети стрелби в нападение. Първите петици се оттеглиха при 18:18. Вторите пет на двата отбора също изиграха равностойна четвърт, но Шумен показа една идея по-качествен баскетбол и преди почивката си осигури 6 точки аванс след 19:13 във втората част.

След подновяване на играта през второто полувреме шуменци заиграха на върха на възможностите си. Нашите момчета показа много старание и желание за игра в защита, което лимитира Спартак до само 9 точки в третата част, докато бързите нападения на Шумен им донесоха 23 точки. В последната четвърт Шумен потвърди, че е по-силния отбор в момента и затвори мача, добавяйки още точки към преднината си, за победа с 25 точки – 76:51.

Шумен има да изиграе два отложени мача от първи и втори кръг на надпреварата – гостуване на Дунав 2007 и домакинство на Светкавица. Датите за тези мачове все още на са известни, следете сайта ни и Фейсбук страницата, за да ги научите, когато станат известни.