Момчета(14): Шумен с важна победа при гостуване си в Русе

Момчетата на Шумен постигнаха важен успех над Дунав Русе при гостуването си в отложен мач от първи кръг на Елитна група – Изток. Нашият тим се наложи със 74:61, като това е втора поредна победа на шуменци в групата, което ги изкачи до 4 място във временното класиране.

Мачът започна изключително равностойно. Шумен тръгна добре и показа много класен баскетбол в нападение, същото обаче направи и първата русенска петица, която демонстрира точен мерник от разстояние. Шуменци спечелиха първата четвърт минимално с 22:21. Втората петица на нашият тим изигра една много силна втора част, която бе спечелена главно благодарение на много раздаване в защита. Дунав бяха ограничени до 7 точки, докато Шумен вкара 18 и се оттегли на почивка с 12 точки преднина.

След почивката Дунав отново заигра равностойно и третата четвърт се играеше кош за кош. Отново със себераздаване в защита шуменските момчета успяха да задържат преднината си над 10 точки и да влязат в последната четвърт със стабилен аванс. Шумен продължи да играе агресивно до края на мача, показвайки по-добър мерник от противника, което ни позволи да увеличим с още две точки аванса преди последния съдийски сигнал за крайното 74:61.

Програмата за пролетния полусезон в Елитна група – Изток още не е известна, а освен това Шумен има да изиграе още една отложена среща – домакинство на Светкавица Търговище, което по всяка вероятност ще се състои през новата година.