Момчета(14): Шумен с нова загуба, отново отстъпихме на Доростол

Момчетата на Шумен до 14 г. записаха шестата си загуба в Елитна група – Североизток. Нашият тим отстъпи като домакин на Доростол Силистра с 47:100. Това бе среща от последния 6 кръг на есенния полусезон в елитната група. Нашият тим остава последен в групата, докато Доростол са първи с 6 победи от 6 мача.

Срещата започна изключително силно за гостите от Доростол, които с отлична защита успяваха да затруднят максимално атаките на Шумен. В нападение пък сислитренци показаха зиключително точен мерник и само за една четвърт вкараха 27 точки, което е доста за тази възрастова група. Втората четвърт бе далеч по равностойна, нашият тим съумяваше да организира по-добре атаките си и вкара три коша повече от първата четвърт. В защита също играехме по-добре, но въпреки това Доростол отново спечели частта с 20:16. През второто полувреме Доростол не остави никакви шансове на Шумен. Отличната игра на гостите в защита бе основното им оръжие. Борбите под коша също бяха в полза на по-високите момчета от Силистра и закономерно те спечелиха третата четвърт с 27:10 и четвъртата с 26:11.

Снимка: архив БК Шумен