Момчета (15): С победа и загуба започнаха шампионата шуменци

Шуменските момчета до 15 г. записаха победа и загуба в началото на първенството в регион „Добруджа“. На днешния турнир провел се във Варна, възпитаниците на Янко Янков отстъпиха на фаворита в групата и домакин на турнира Черно море Тича с 56:65 след здрава битка. Във втория двубой шуменци стигнаха до победата срещу Вълци Разград с 84:55. Черно море са едноличен лидер, а Шумен, Ънстопабъл и Светкавица делят второто място с 1 победа и 1 загуба. Вълците са на пето място без победа.

Двубоят с вицешампионите на България от миналата година – Черно море Тича започна равностойно, но варненската първа петица показа повече настоятелност и затвори първата четвърт с 5 точки аванс – 18:13. Вторите петици на двата обора изиграха равностойна втора четвърт, в която доминираше играта в защита. Тича обаче отново бе с една идея по-добрия отбор в нападение и сложи още 3 точки към аванса си преди почивката – 31:23. Шумен показа най-добрата си игра през третата чевтърт, в която лимитира домакините до 8 точки, а успя да вкара 16 и изравни резултата преди началото на последната част. Варненци обаче се развихриха в решаващата четвърт, вкарвайки 26 точки. Шуменци също играха добре в нападение, но успяха да стигнат до само 17 точки и Черно море взе първа победа за сезона – 65:56.

Вторият двубой на Шумен бе срещу Вълци Разград. Срещата започна равностойно, като двата отбора си разменяха кошове през първата част. Шуменци се представиха по-добре и взеха частта с 16:14. Разградчани излязоха много по-уверени за втората четвърт и играха по-добре от Шумен, вземайки втората четвърт с 26:17. Веднага след подновяване на играта за второто полувреме обаче шуменските момчета показаха, че са по-класния отбор. Отлична защита и много точки на бърза атака бяха в основната на обрата, като дори Шумен натрупа аванс от 11 точки преди последния период. В четвъртата част шуменци не позволиха изненада. Защитата ни отново бе на ниво и дори успяхме да добавим още 18 точки към преднината за крайното 84:55.

Снимка: Архив на БК Шумен