Момчета (15): Шумен завърши първия етап в зона „Добруджа“ с две победи

Момчетата на Шумен до 15 г. се поздравиха с две победи на домакинския турнир от първия етап в зона „Добруджа“. На игралия се в зала „Младост“ турнир нашите момчета победиха Светкавица Търговище с 68:50 и Ънстопабъл Добрич с 56:41. Така Шумен завършва този етап с 3 победи и 1 загуба на второ място в зоната. Първи е Черно море Тича с 4 победи от 4 мача.

Първият двубой за деня изправи Шумен срещу Светкавица Търговище. Първите минути на срещата бяха равностойно, като „светкавиците“ показаха отличен мерник от далчено разстояние. По-добрата защита на Шумен обаче се оказа решаваща в първата четвърт и след поредица кошове на бърза атака нашите момчета направиха стабилна разлика от 21 точки след 10 минути игра. Светкавица предложи много по-добра продукция през втората четвърт. На свой ред момчетата от Търговище заиграха отлично в защита и започнаха да топят изоставянето си. Светкавица взе втората част с 16:5 и се оттегли на почивка със само 10 точки пасив. През второто полувреме обаче Шумен отново показа по-добрата си защита. Точките за шуменци отново идваха основно след бързи атаки и авансът на домакините се вдигна до 22 точки преди последния период. В последната четвърт играта бе равностойна. За Шумен в игра влязаха всички записани баскетболисти, а Светкавица все пак успя да направи изоставането си по-малко. Шумен обаче се поздрави с успеха – 68:50.

Мачът срещу Ънстопабъл започна по съвсем различен начин. Шуменци трудно стигаха до коша на противника в първата четвърт. Защитата на нашите момчета бе добра и първата четвърт се игра равностойно – кош за кош, завършвайки с минимално предимство за гостите от Добрич – 12:10. Ънстопабъл започна отлично втората четвърт, разчитайки на защитата си. Добричлии поведоха с 10 точки в средата на втората четвърт, но тогава бе ред на Шумен да покаже силна игра под двата коша. Освен добра защита нашият тим показа и добра стрелба от дистанция. Разликата се стопи бързо и преди почивката Шумен вече водеше минимално с 1 точка – 22:21. През второто полувреме Шумен запази инерцията от края на втората четвърт. Нашият тим затвори коша си за атаките на Ънстопабъл, докато нападението на шуменци продължи да показва отлчен процент на изстрели зад тройката. Шумен взе треата част с 18:5. До средата на четвъртата част Шумен вече имаха преднина от 20 точки, но Ънстопабъл нямаше намерение да се предава и продължи да се бори за всяка топка, смъквайки изоставането си до 10 точки. В края на мача обаче шуменци проявиха характер и с по-разумна игра в нападение отново качиха преднината си до 15 точки – 56:41 резултатът, при който приключи срещата.