2023/24 ББЛ А група – Изток, 7 кръг: Шоутайм – Шумен-2 92:87

Дублиращият отбор на Шумен загуби гостуването си на Шоутайм в мач от 7 кръг на ББЛ А група – Изток. Нашият тим отстъпи на варненският тим с 87:92 и заема четвърта позиция във временното класиране с актив от 2 победи и 4 загуби. Днешния съперник Шоутайм остава непобеден с 6 победи на първото място.

Срещата не започна по най-добрия начин за шуменци, които изоставаха с шест точки след 2 минути и половина игра. Играта обаче се обърна и нашите момчета започнаха да вкарват почти всяка стрлеба към коша на противника. Баръш Мустафа и Станислав Бънков играеха отличен баскетбол в нападение и в средата на частта Шумен вече водеше. Домакините не намираха противодействие до края на първата част и нашият тим си осигури 10 точки аванс преди вторите 10 минути – 28:18.

Разбира се опитния отбор на Шоутайм не се демотивира от изоставането, дори напротив. Варненци взеха необходимите мерки в защита и ограничиха Шумен до едва 14 точки във втората част. Анди Франсис бе в основата на нападението за домакините, а Станислав Цонков се включи с праивлините отигравния във важните моменти и на почивката резултатът бе изравнене – 42:42.

След подновяване на играта Шумен отново играеше ефективен баскетбол в нападение. Окан Хасанов, Веселин Байчев и Ивелин Йорданов показаха точен мерник през третата част. Шоутайм обаче също се бяга разиграли и Разчитаха освен на Франсис и Цонков, на бившия шуменски баскетболист – Красимир Димитров. Шумен си осигури 3 точки аванс преди последната част – 70:67.

В четвъртия период обаче Шоутайм показаха защо са непобедени до момента. Емил Найдевно с тройка изравни резултата, а след това последваха още 7 безответни точки, които чисто психологически дадоха на домакините нужно спокойствие и те контролираа мача до самия край, въпреки опитите на Шумен за обрат. В крайна сметка шестата победа на Шоутайм дойде при 92:87.

В следващия си мач Шумен ще се изправи срещу Черно море Викудха в отложен мач от 5 кръг. Срещата ще се играе на 14 декември от 18.00 ч. в залта на Икономически университет – Варна.