2023/24 ББЛ Б група – Изток, 15 кръг: Шумен-3 – Bay Kings Varna 72:60

Третият представителен отбор на Шумен записа своята 8-а победа в шампионата на ББЛ Б група – Изток. Нашият тим се наложи над един от лидерите в групата – Bay Kings Varna със 72:60. Шуменци са на шесто място във временното класиране с 8 победи и 5 загуби, докато „Кралете от залива“ са на втора позиция с 11 успеха и само 3 загуби.

Срещата започна равностойно с размяна на кошове. Шуменските юноши обаче ясно показаха, че са в добра стрелкова форма. Росен Узунов, Владислав Станев и Джанер Асенов водеха нападението ни, което записа 28 точки само в първата четвърт. Въпреки усилията на Веселин Младенов „кралете“ останах със само 16 точки в първата част.

Шуменското нападение продължи да работи отлични и през втората четвърт. Радостин Божилов помагаше в борбите и подкошията, Станев и Асенов също вкарваха отворените си стрелби, но истинския лидер на Шумен в тази четвърт бе Росен Узунов, който записа 11 точки само в тази част. Шуменската защита пък тотално отказа Bay Kings да се върне в мача, като ги ограничи до 11 точки и преди почивката Шумен вече имаше комфортен аванс от 24 точки – 51:27.

След подновяване на играта последва очакван спад в шуменската игра, а Bay Kings показа защо е втори във временното класиране. Варненци се развкарваха през третата четвърт. Павел Георгиев, Желеслав Ненков, Цветелин Стоянов и Веселин Младенов помогнаха на отбора си да съкрати изоставането до 10 точки с лесни кошове в нападение, които идваха благодарение на добрата защита на „кралете“. Bay Kings допусна едва 6 точки в третия период, докато вкараните 20 точки доведоха до 57:47 преди последната четвърт.

В последната част шуменци показаха, че въпреки младостта си и липсата на опит, желанието им за победа е голямо. Нашият тим хвърли усилия в защита с цел да запази аванса си и нещата се случиха. Шумен отново ограничи нападението на Kings Bay до само 13 точки в частта и мачът приключи с 12 точки аванс за Шумен-3 – 72:60.

В следващия 16 кръг Шумен ще се изправи срещу Стар Баскет Варна. Шуменци имат да изиграят и два отложени мача, срещу Светкавица Мебел стил и Медицински университет Варна.