2023/24 ББЛ Б група – Изток, 8 кръг: Медицински университет Варна – Шумен-3 82:60

Шумен-3 отстпъи на Медицински университет Варна в отложен мач от 8 кръг на ББЛ Б група – Изток. Нашият тим загуби с 60:82, мачът игран в залата на ИУ Варна. След този мач Шумен заема 7 място във временното класиране с 8 победи и 6 загуби. „Медиците“ са на четвърта позиция с 10 победи и 3 загуби до момента.

Срещата започна равностойно с размяна на кошове. Медицински университет държеше инициативата и водеше с 3-4 точки през почти цялата четвърт благодарение на бившия шуменски баскетболист – Милен Чолаков и на Христо Ганчев. Шуменските точки в тази първа част идваха от Радостин Божилов и Росен Узунов. МУ Варна взе първата четвърт с минимален аванс – 17:16.

През втората част отличната защита на варненци започна да дава резултати. По-опитния отбор на „медиците“ захапа шуменци, които отчетоха само 12 точки във втората четвърт. Пламен Петков и Илхан Арабаджиев пък показаха класата си в нападение за варненци, които вкараха 22 точки в тази част и се оттеглиха на почивка с аванс от 10 точки – 39:29.

Нищо не се промени през третата четвърт, която почти повтори втората. Добрата игра на варненския университет в подкошието не позволяваше на шуменци да стигат до лесни точки. Почти всички борби отиваха на сметката на Милен Чолаков и Пламен Петков. Петков продължи да стреля безупречно от разстояние и МУ лесно взе още 11 точки аванс след 25:14 в тази четвърт.

Шумен изравни играта в последната част. Никола Христов показа добра игра в нападение за Шумен, вкарвайки повечето точки за нашия тим. Разбира се „медиците“ също продължиха да вкарват голяма част от изстрелите си. Отново основните оръжия бяха Христо Ганчев, Милен Чолаков и Илхан Арабаджиев. МУ затвори мача комфортно с 22 точки преднина – 82:60, с което записаха и 10 победа в ББЛ Б група – Изток.

Шумен има да изиграе два отложени мача – срещу Стар Баскет и Светкавица Мебел стил. В 17 кръг пък Шумен и МУ Варна ще изиграят реванша си.