Шумен записа поражение от Черно море Тича в „Арена Шумен“

Шумен записа поражение и в четвъртата си контрола от предсезонната подготовка. Това бе първия домакински мач за нашия тим от началото на подготовката. Съперникът днес бе отбора на Черно море Тича и шуменци отстъпиха с 66:78 след по-слаба трета част. След като изигра три мача в рамките на три дни, Шумен ще направи кратка почивка, след което тимът заминава за Сърбия, където ще изиграе серия от няколко контролни мача срещу местни противници.

Днешния мач започна ударно за гостите от Варна, които се възползваха от несъсредоточената игра на нашите баскетболисти и поведоха с 10:1. Шумен се окопити и до края на първата четвърт се върна в мача, като след сирената за края на частта водеше с 18:17. Втората четвърт бе равностойна, но Черно море успяваше да поддържа минимална преднина от 3-4 точки. „Моряците“ се оттеглиха на почивка с 4 точки аванс – 37:33. В началото на второто полувреме Тича се възползва от поредица грешки в шуменските нападение и бързо покачи разликата над 10 точки. Липсата на сработка в състава на Шумен се усети най-силно именно през тази трета четвърт и варненци продължиха да трупат аванс, като в един момент разликата прехвърли 20 точки. Все пак Шумен влезе в последната четвърт с 19 точки изоставане. В края на мача, въпреки умората, шуменци намериха сили и желание да играят добър баскетбол, като благодарение на добри изяви в защита намалиха изоставането си до 12 точки – 66:78.

Следете сайта ни и Фейсбук страницата, за да разберете кои ще са противниците в Сърбия и на кои дата са мачовете.

Снимка: Калоян Николов