Шумен започна с контролите, подготвяйки се за сезон 2022/23 в НБЛ

Шумен изигра първия си предсезонен мач, част от подготовката за новя сезон в НБЛ. Шуменци се изправиха срещу Черно море Тича и отсъпиха с 85:71 във варненската зала „Христо Борисов“. Черно море Тича постигна първи триумф по време на своята подготовка за новия сезон. Варненци изиграха своята втора проверка в рамките на 24 часа, след като вчера загубиха от Атлетик Констанца.  До този момент тимът от Варна има на сметката си една загуба и една победа.

Срещата започна с предимство за Тича, които поведоха със 7 точки след 5 минути игра, възползвайки се поредица пропуски на Шумен. Нашият тим започна да вкарва, но варненци отговаряха и задържаха 6 точки преднина след 10 минути игра – 25:19. През втората четвърт Тича продължи да играе по-добре в защита и увеличи аванса си, който достигна 15 точки на полувремето. След подновяване на играта Шумен предложи равностоен баскетбол и не позволи на Тича да увеличава аванса си, но и не успя да стопи изоставането след 22:22 в третата част. Последната четвърт предложи още от същото – двата отбора показаха, че не са в най-добрата си форма и след 13:12 за Шумен, варненци се поздрави с победа – 85:71.

Снимка: Архив на БК Шумен