Шумен не успя да запише победа в първия си двубой на румънска земя

Шумен отстъпи на румънския Меркурия Чук с 55:76 в първия си двубой от приятелския турнир в румънския град Констанца. Това бе втора проверка за отбора на Янко Янков и Звонко Папак от началото на подготовката. Днес Шумен ще изиграе още една контрола в Констанца. Нашият тим ще се изправи срещу отбора на Крайова, който победи домакините от Атлетик Констанца в чиито редици се подвизава българският национал – Павел Маринов. Мачът е от 16.00 ч.

Шумен не влезе добре в мача и румънският тим се възползва. Нашите показаха слаба стрелба през първата четвърт и това позволи на Меркурия Чук да поведе с 9 точки. През втората четвърт шуменци изравниха играта и показаха добра защита. Румънците обаче също се отбраняваха добре и запазиха преднината си преди почивката. През второто полувреме липсата на игрова практика си каза думата и Шумен продължи да трупа пасив. До края на четвъртата част разликата в полза на румънците скочи до 21 точки – 76:55.