Юношите на БК Шумен завършиха със загуби

С две загуби завършиха участието си в А група на регион Добруджа юношите до 19 г. на БК Шумен. На провелия се днес турнир в Силистра нашият тим не успя да реализира потенциала си и съвсем заслужено загуби, първо от Дунав Русе с 69:81, а след това и от Академик Варна с 58:84.

В първия мач срещу Дунав нашият тим излезе мотивиран за победа и влезе добре в мача. Първото полувреме бе равностойно и двата тима вземаха лек превес за кратки периоди от време, но в крайна сметка не успяха да си направят разлика. В началото на второто полувреме Русенци се възползваха то редица грешки в нашата защита, а и тоталната им доминация в борбата под двата коша се оказа ключа към успеха. Направиха разлика, която не изпуснаха до края и спечелиха с 12 точки – 81:69

Вторият двубой срещу Академик Варна започна добре за нашия тим и дори успяхме да направим разлика от над 10 точки на „академиците“. Ключови за развоя на двубоя се оказаха две контузии – на Миро Денчев (коляно) и Наско Колев (глезен), които трябваше принудително да напуснат терена. Това разбира се наклони везните в полза на Академик, които бързо успяха да направят стабилна преднина, която запазиха до края на двубоя. Отново борбата под двата коша се оказа препъни камъка за Шумен и в крайна сметка заслужена победа за отбора от Варна с 84:58