Юноши(19): Шумен се противопостави на Берое само в първата четвърт

Шумен загуби домакинството си на Берое в изтеглен мач от 7 кръг на юношеската Елитна група – Изток. Нашият тим отстъпи на старозагорци с 55:96 в шуменската зала „Младост“. За Берое това е 4 успех от 7 мача. Шумен пък е с 6 поражения този сезон.

Двата отбора започнаха първите две минути на срещата с размяна на кошове, след това нападението отстъпи на по-агресивната игра в защита. Чадъри и откраднати топки белязаха следващите три минути, а гостите излязоха с крехка преднина от 3 точки напред. Шумен бързо изравни, а в края на първата четвърт отново последва размяна на кошове, в която Берое излезе с кош напред – 20:18 преди вторите 10 минути. Втората четвърт обаче нямаше нищо общо с първата. Гостите от Стара Загора стъпиха много здраво в защита, а в нападение организираха отлични бързи атаки, които в повечето случаи завършваха с кош. Осезаемо бе предимството на „заралии“ и под двата коша, където почти всички борби отиваха на тяхната сметка. До почивката преднината на гостите хвръкна до 21 точки – 54:33.

Второто полувреме продължи с по-концентрирана игра на гостите в двете фази на играта. Шуменци трудно пробиваха през по-високите играчи на противника в подкошието, а стрелбите ни рядко влизаха. Берое пък показа отлични взаимодействия в нападение. Топката често слизаше до центровете на съперника ни, които бележеха с лекота или пък си изпросваха лесни фаулове и бележеха от наказателната. Всъщност именното стрелбата от наказателната линия бе другия компонент, в който Берое надигра Шумен. Нашият тим записа изключително лош процент от фаула, изтървайки над 10 изстрела. Последната четвърт бе пртоколна. И двата отбора се опитваха да покажат повече индивидуални качества на своите треньори, отколкото някаква добра организация в нападение или защита. Срещата завърши с успех за Берое – 96:55.

Шумен има да изиграе отложен мач от 6 кръг на Елитна група – гостуване на Доростол Силистра, което трябва да се изиграе на 07.12.2019.