Юноши(19): Шумен се спъна и в Черноморец Бургас

Юношите на Шумен не успяха да победят Черноморец Бургас в отложен мач от 3 кръг на Елитна група – Изток. Нашият тим отстъпи с 66:74 в зала „Младост“ в Шумен.

Двубоят започна с предимство за гостите от Бургас, които показаха по-добра стрелба в първите минути на двубоя. Шумен също се разигра и започна да вкарва, но Черноморец поддържаше преднина от 5 точки през почти цялата първа част на мача, която дойде при 21:16 в тяхна полза. През втората четвърт  почти нищо не се промени на терена и гостите от Бургас продължиха да играят с една идея по-добре в нападение. Черноморец спечели и втората част отново с 5 точки – 20:15. През второто полувреме Шумен заигра по-добре в нападение, но защитата ни отново допусна много лесни точки от страна на противника. Нашите юноши спечелиха третата част, но само с 2 точки и авансът в полза на Черноморец се запази в рамките на 8 точки. През последната част Шумен се опита да щурмува и да обърне мача, но Черноморец играеше добре в защита, а в нападение реализира добрите си възможности за стрелба и се поздрави с победата 74:66.

В следващия кръг на 07.12.2019 Шумен гостува на Доростол в Силистра.

Снимка: архив БК Шумен